Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Sladký atentát: Topolánek dostal muffinem do obličeje. Aktivistku prý srazil k zemi

Mirek Topolánek dostal muffinem do obličeje. Aktivistku prý srazil k zemi
Zdroj: Profimedia
útok na politika

Sladká trefa. Aktivistka hodila po expremiérovi Mirku Topolánkovi během představení v kině Dlabačov muffin. Video z incidentu se ihned dostalo i na sociální sítě. Důvodem měly být vazby Topolánka na podnikatele Daniela Křetínského, který vlastní mimo jiné uhelné doly. 

Nečekaný incident se stal během živého představení Topol Show v pražském kině Dlabačov. Na expremiéra Mirka Topolánka si tam počíhali aktivisté z hnutí Limity jsme my, přičemž jedna z nich mu hodila muffin do obličeje. Podle očitých svědků měl následně Topolánek ženu srazit k zemi.

Aktivisté nesouhlasí s Topolánkovými vazbami na podnikatele v uhelném byznysu Daniela Křetínského. "Topolánek tančí, jak Křetínský píská," napsali na transparentu.

Jeden z hostů po útoku zkolaboval

To však není vše. Jeden z návštěvníků měl přímo po incidentu zkolabovat. "Bezprostředně po tom zeleném extempore tam zkolaboval jeden z diváků a odvezla jej sanitka. Pokud jej znáte, napište mi prosím, rád bych věděl, jestli je v pořádku," napsal na Twitteru moderátor akce Michal Půr.

"Jedná se o přestupek, který jsme oznámili správnímu orgánu. Žena hodila několik muffinů po jednom muži," řekl pro iDNES.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Incident na Twitteru část diskutujících odsoudila. "Kdybyste dělali špatnou pověst sami sobě, tak se vám jen vysměju. Ale vrháte špatné světlo na všechny, kteří klimatickou krizi reálně řeší a nemají zapotřebí dělat podobné dětinské výpady, které nic neřeší a jen všechny lidi naštvou. Jste magoři," napsal například uživatel jménem Kryštof.

"Ukazovat na klimatickou změnu tím, že budu plýtvat jídlem (energií a surovinami na něj vyloženými) ty jo. Jsem pro to aby se něco dělalo, ale to, jak na sebe aktivisté upozorňují, jak malé brečící děti, co bouchnou do mámy, aby si jich všimla.. je hrozný," myslí si Eluna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy