Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Šlachta pálí do Rakušana: Sám se přiznal, že věděl o Hlubučkovi a nic neudělal, zuří

Skandál Petra Hlubučka: Vít Rakušan o korupci věděl, říká Robert Šlachta
Zdroj: Se souhlasem Roberta Šlachty/Martin Procházka/koláž eXtra.cz
Skandál

Skandál STAN, který v posledních dnech cloumá vládou, neunikl ani Robertu Šlachtovi. Bývalý policista, který se snažil prorazit v loňských volbách do Sněmovny, se tvrdě opřel do Víta Rakušana a vyzval ho k rezignaci na post ministra vnitra. Šéf Starostů se totiž přiznal, že náznaky o počínání Petra Hlubučka měl, ale bez důkazů prý nic nezmohl. S tím však Šlachta nesouhlasí, což dal najevo ve svém příspěvku na Instagramu.

Když policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zatkli v minulém týdnu Petra Hlubučka mimo jiné za rozkrádaní dopravního podniku, kterého se měl dopustit s lobbistou Michalem Redlem, kauza okamžitě otřásla Starosty i celou vládou. Kvůli kontaktům na Redla odstoupil z pozice ministra školství Petr Gazdík, což jen ukázalo, že v hnutí STAN není vše v pořádku. Předseda strany Vít Rakušan tak měl co vysvětlovat.

Jenže to se mu zrovna nepovedlo nejlépe. Rakušan totiž v minulosti dostal od pražské zastupitelky Hany Marvanové varování, že kolem Hlubučka se dějí nekalé věci. "Marvanová, která za STAN kandidovala v Praze, už před rokem a půl s Rakušanem řešila, co dělá Hlubuček v Praze. Takže rok a půl o tom STAN a Rakušan věděli. Nedělalo se ale nic," opřel se do Rakušana Robert Šlachta.

To ale podle bývalého policisty není to jediné, v čem Rakušan pochybil. "Téměř na den přesně, před čtyřmi měsíci, jsem vám psal o tom, že Hlubučka vyšetřuje policie pro hospodářské delikty. STAN a jeho šéf Rakušan měli tedy čtyři měsíce na to, aby s ním udělali rázný proces. Nedělo se ale nic," připomněl někdejší kandidát do Sněmovny.

Rakušan prý neměl důkazy

Rakušan se na Twitteru hájil tím, že on ani Marvanová neměli v ruce žádný důkaz, který by podezření potvrzoval. "Proto jsem to řešil pouze po politické úrovni a snažil se pozici pana Hlubučka oslabit. Přestože měl v pražské organizaci silnou podporu, dosáhl jsem toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky," vysvětlil Rakušan na Twitteru. Jenže to Šlachtovi ani zdaleka nestačilo. Právě naopak.

"Takže Rakušan přiznává, že to rok a půl věděl a neudělal vůbec nic. Jeho “hledání důkazů” nás za tu dobu stálo 32 milionů korun, které si jeho kmotr Redl a “slepice” Hlubuček vytahali jenom z dopravního podniku. Neskutečné," podivoval se Šlachta a vyzval Rakušana, aby se vzdal svého mandátu.

Bývalý policista se na Instagramu také zaměřil na to, proč Rakušan nic neudělal. Podle Šlachty je to tím, že stranu neovládá. "Skutečný šéf STANu, jak už dneska víme, je kmotr Michal Redl. Ten ovládal Polčáka, Gazdíka a taky Hlubučka. A ten by si svoji „slepici“ Hlubučka, která mu snášela zlaté vejce na dopravním podniku, nikdy nepodřízl," myslí si Šlachta a poukazuje i na europoslance Stanislava Polčáka. Ten kvůli svým kontaktům na Redla pozastavil členství ve Starostech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy