Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Skandální svědectví z řádění opilého policisty. S partnerkou napadli sedm lidí, přivolaná hlídka to prý vůbec nechtěla řešit

Napadení dívek opilým policistou v Praze.
Zdroj: X/desoleole/Koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
napadení

Kauza opilého policisty, který zmlátil devatenáctiletou dívku před pražským barem, obletěla Česko. Muž dívku vláčel po zemi a pomáhala mu v tom přítelkyně, která je rovněž policistkou. Chování páru už odsoudila policie i ministr vnitra. Jak ale popsala svědkyně pro portál Novinky.cz, opilý muž zákona ten večer napadl údajně až sedm lidí.

Děsivý incident před pražským klubem Phenomen znechutil celou zemi. Opilý policista nad ránem zmlátil devatenáctiletou dívku, přičemž v jednu chvíli ji, jak vyplývá z videa, které zveřejnil Blesk, vláčel za sebou na zemi. V jeho chování mu pomáhala mužova přítelkyně, která je rovněž policistkou.

Celou věc už podle zjištění eXtra.cz prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů a incident odsoudila na sociální síti X policie i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). "Policie si nezaslouží, aby jí podobní lidé kazili jméno," napsal Rakušan.

"Přimáčkl mě k baru a tam mě držel"

Své svědectví pak serveru Novinky.cz sdělila i svědkyně celé události, kterou měl útočník rovněž napadnout. "Šlo o akci pro LGBT komunitu a primárně pro holky v jednom klubu. Tato skupinka s policistou tam přišla z policejního plesu. Byli čtyři, ten policista s přítelkyní, pak ještě jedna holka od policie a pak slečna, která policistkou není," vysvětlila žena, jejíž identita zůstává skrytá.

"Chtěla jsem se tam s někým pobavit, ale on mi ostře zahradil cestu tělem, tak jsem ho obešla, protože nepatřím ke konfliktním lidem, ale on na mě dál nepříjemně startoval. Přimáčkl mě k baru, držel mě tam a omezoval. Choval se nepříjemně a byl ožralý. Odstrčila jsem ho od sebe a řekla mu, ať na mě přestane sahat, on se ale se mnou pošťuchoval, tak jsem odešla z baru pryč, protože mi to bylo nepříjemné," pokračovala žena ve svém vyprávění.

Podle ní dával muž ostentativně najevo, že je policista. "Mával tam koženou peněženkou před sebou. Incidentů ještě přímo v baru měl ale víc. Nejdřív tam s přítelkyní v dolním patře zmlátil nějaké dvě holky, pak cestou nahoru rozdal i pár ran vyhazovačům a potom jsem je potkala u dveří a dostala jsem ránu od jeho přítelkyně, úplně nečekaně. Z toho baru odcházeli ve 2.16, ale ve 2.30 se vrátil zpět a zmlátil před barem tu holku, jak je to zachyceno na videu," dodala svědkyně, podle které celkově zmlátil sedm lidí.

Policisté nejdřív svého kamaráda nechtěli řešit

Problém však s příjezdem policistů, kteří se se svým kolegou znali, neskončil. "Když jsem ten incident chtěla řešit, jako první tam přijela policejní hlídka od něj z oddělení z Krakovské ulice a řekli mi, že to řešit nechtějí. Pak když tam přijelo víc policistů, tak už se to řešit muselo. I když mi bylo řečeno, že se to zamete pod koberec," uvádí žena, a dodává, že se policisté s agresorem bavili jako s kamarádem.

Následně se však případu ujal podle ní "chápavý člověk z GIBS", díky kterému se povedlo rozjet vyšetřování incidentu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy