Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Skandál ve světě dospělých: V pornu hráli nezletilí, firma s tím nic nedělala

MindGeek řeší skandál: Na platformách jako PornHub se objevují videa s nezletilými
Zdroj: Profimedia.cz
Skandál

Společností MindGeek, která vlastní platformy s obsahem pro dospělé jako třeba PornHub nebo Brazzers, cloumá obří skandál. Poté, co portál The New Yorker zveřejnil zprávu, z níž vyplývá, že zmíněné stránky nedokázaly řešit videa zahrnující nezletilé osoby, rezignovali na svůj post generální ředitel MindGeeku Feras Antoon a provozní ředitel David Tassillo. 

Společnost MindGeek v poslední době čelila spoustě kontroverzí sahajících od obvinění z monopolu až po poskytování platformy pro obchodování se sexem. Největší skandál však přišel s odhalením, za kterým stojí americký deník The New Yorker. Ten tvrdí, že MindGeek zanedbal, nebo spíš přímo neřešil boj proti zveřejňování nelegálního obsahu na svých platformách, a to navzdory předchozím slibům, že bude brát takové problémy vážněji.

Důvodem skandálu je to, že na portálech s obsahem pro dospělé, jako je třeba PornHub, YouPorn, RedTube, Xtube, Spankwire, Extremetube, Men.com, My Dirty Hobby nebo Thumbzilla, se neustále objevují videa, která jsou na stránky umístěna bez souhlasu. To, co však budí pozornost nejvíce, je fakt, že společnost nezvládá zamezit ani tomu, aby se na jejích dceřiných platformách objevovalo porno s nezletilými osobami.

Z výšin na dno

Právě to zlomilo vaz dlouholetým šéfům společnosti MindGeek. Ta přitom během pandemie zažívala nejlepší období své existence, kdy například Pornhub těžil z toho, že zákazníkům v rámci solidarity nabízel prémiový obsah zdarma za to, aby zůstali doma. Jenže s odezněním pandemie začaly prosakovat do médií skandální informace, které už dva přední manažeři Feras Antoon a David Tassillo neustáli.

"Antoon a Tassillo opouštějí MindGeek po více než deseti letech ve vedoucích pozicích. Vzhledem k tomu, že společnost má strategickou pozici pro dlouhodobý růst, bude MindGeek dočasně zastupovat tým výkonného vedení a probíhá hledání náhrad," uvedl mluvčí společnosti pro portál Variety. Výslovný důvod odchodů neuvedl a k obviněním se nevyjádřil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy