Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Skandál české reprezentace na mistrovství světa: Historickému debaklu předcházela bitka v kabině

Odchodu Dominika Simona z národního týmu měl předcházet spor s Filipem Hronkem.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
MS v hokeji

Už před zápasem s Rakouskem přišla zpráva, že Dominik Simon opouští šampionát a letí domů. Důvodem podle prohlášení reprezentace údajně měly být citlivé osobní důvody. Podle informací eXtra.cz, které ve studiu iSport potvrdil i expert Miroslav Horák, byl ale Simon od týmu vyhozen! Údajně se totiž popral se svým parťákem z obrany Filipem Hronkem. I to je možná příčinou toho, proč tým po mdlém až mizerném výkonu historicky poprvé padl s Rakouskem v poměru 1:2. 

Pro většinu hokejových fanoušků byl odlet Dominika Simona z Tampere, které je jedním z dějišť světového šampionátu ve Finsku, pořádným šokem a ihned se začalo spekulovat, co za tím mohlo být. Uspokojivou odpověď nedalo ani vedení reprezentace. "Dominik se odpojil z osobních důvodů. Je to pro nás ztráta, ale vliv na chod mužstva to nemá. Zkrátka se stalo," řekl pro Sport.cz generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Mnohé tak mohlo napadnout, že jde o nějaké zdravotní potíže někoho ze Simonových blízkých či nedej bože něco horšího. Právě to často bývá důvodem pro podobný nečekaný odlet. Příčina je však podle informací eXtra.cz zřejmě úplně jiná. Simon se měl totiž podle všeho na tréninku poprat se svým týmovým kolegou, obráncem Filipem Hronkem. Mezi posilami z NHL to zřejmě po nepříjemné nedělní porážce od Švédů pořádně vřelo.

Zprávy o potyčce potvrdil na základě svých zdrojů i sportovní expert Miroslav Horák. "Ty informace z kabiny, respektive od vedení nejsou žádné. Jenom že šlo o osobní důvody. Nicméně řeknu to tak, jak to ke mně přišlo z několika zdrojů, takže to asi výmysl nebude. Údajně mělo dojít na fyzický incident Dominika Simona s Filipem Hronkem, což je sice nezvyklý jev, nicméně občas se to stává. Taková situace si vyžadovala řešení, což je, že Simon opustil výpravu," uvedl Horák ve studiu iSport.

Facka od Rakouska

Ta hlavní rána však měla teprve přijít. Česko v následném zápase podlehlo Rakousku 1:2 po samostatných nájezdech, což je historicky vůbec poprvé, co nás jižní sousedé porazili. Přitom paradoxně nehráli nijak výjimečně, zato čeští reprezentanti předvedli tristní výkon. Jediný gól vstřelil Roman Červenka během první, ještě vcelku vydařené třetiny, jenže pak následovala hokejová bída.

Během druhé a třetí třetiny Češi nepředvedli prakticky nic. Často zbytečně ztráceli puky, nepřesně si přihrávali a neustále honili puk u mantinelů. V útoku si pak nedokázali vytvořit tlak, jaký by měli proti soupeři, jakým je Rakousko, předvést. I proto si v posledních dvou třetinách nevynutili prakticky žádnou přesilovku. Zato Rakušané v posledních dvou minutách přidali a při hře bez brankáře zásluhou Leblera srovnali v poslední minutě.

Nájezdy plné frustrace

Hra tak dospěla do prodloužení, kdy však čeští hráči nedokázali pořádně ohrozit branku soupeře. Zmar a bída ze základní hrací doby se přenesly i do nastavení. Jakoby českým reprezentantům chyběla chuť do hry, působili odevzdaně a zdánlivě měli podlomenou morálku. Také za to při samostatných nájezdech zaplatili.

Zatímco na rakouské straně zvládl jako jediný skórovat Peter Schneider, na straně Čechů se netrefil nikdo. Poslední nájezd Davida Krejčího, kdy se mohutně napřáhl a práskl puk vedle tyče do mantinelu, působil, jako byc byl český forvard plný frustrace. Dost možná to nebylo jen výkonem jeho týmu, ale také tím, co se v něm v posledních hodinách pravděpodobně událo...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy