Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2026 Asia Express Extrémní proměny

Šílený nápad Donalda Trumpa: Odhalil bizarní plán s Bílým domem

Bývalý prezident Donald Trump.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
amerika

Popularita Donalda Trumpa dál klesá. Řada voličů nesouhlasí s jeho vojenskými taškařicemi, válka v Íránu ždíme Američany na cenách ropy, slibovaný ekonomický růst se nekoná a výdaje na život jsou na historickém maximu. A co teď? Americký prezident přichází s nejstarším populistickým trikem – u příležitosti svých 80. narozenin chce pořádat moderní gladiátorské zápasy. Na předzahrádce Bílého domu už roste ring. Pomohou ale hry Američanům zapomenout na chybějící chléb?

Na trávníku sídla amerických prezidentů právě probíhá výstavba arény pro organizaci Ultimate Fighting Championship (UFC), která bude příští měsíc hostit souboje v kleci u příležitosti 250. výročí založení Spojených států a 80. narozenin Donalda Trumpa. Prezident naplánoval klání smíšených bojových umění na 14. červen a přislíbil, že se přímo před hlavním vchodem Bílého domu odehraje „osm nebo devět mistrovských zápasů – největší zápasy, jaké jsme kdy měli,“ pro „20 až 25 tisíc diváků“. Nakonec se ukazuje, že šlo jen o přehnané sliby – a ty už voličům možná stačit nebudou.


Aréna před Bílým domem

Před Bílým domem skutečně aréna pro zápasy UFC vyroste. Nakonec v ní ale proběhnou pouze dva titulové zápasy – zápas o titul v lehké váze mezi Iliou Topuriou a Justinem Gaethjem v hlavním klání a prozatímní zápas o titul v těžké váze mezi Alexem Pereirou a Cirylem Ganeem. Zmenšit se má i předpokládaná velikost obecenstva, uvedla agentura The Guardian.

Sám Trump platí za dlouhodobého fanouška smíšených bojových umění a je letitým přítelem prezidentky UFC Dany White. White se za amerického prezidenta přimluvila na republikánském národním sjezdu v roce 2016 i před druhým volebním obdobím v roce 2024, informoval portál Inc. Výsledkem jejich přátelského vztahu bude doposud největší akce UFC, která organizaci vyjde na 60 milionů dolarů (přes miliardu korun).


Chléb a hry

Trumpovo narozeninové klání se odehraje v oktagonu na Jižní zahradě pod osvětlovací konstrukcí připomínající spáry a s Bílým domem v pozadí. Prezidentka UFC začátkem měsíce uvedla, že na akci bude přítomných 4 300 diváků, z nichž většinu budou tvořit příslušníci ozbrojených sil. Dalších 85 000 vstupenek bude zdarma k dispozici pro veřejnost, která bude moci utkání sledovat v nedalekém parku Ellipse, informovala agentura BBC.

„Ještě jsem neviděl, aby někdo po něčem tak toužil, jako lidé touží po těchto vstupenkách,“ řekl Trump dříve k poptávce. Vzhledem k dlouhodobě negativnímu trendu ve voličských preferencích amerického prezidenta jde tak o poměrně očividný pokus zavděčit se voličům a naklonit si na svou stranu alespoň část veřejnosti znepokojené rostoucími výdaji na život i Trumpovou výbojnou politikou.

Zadarmo samozřejmě ani kuře nehrabe. Pro některé VIP hosty proto budou k dispozici také balíčky, které jim zajistí speciální přístup na akci. UFC zatím cenu VIP balíčků nepotvrdilo, ale podle renomovaného novináře specializujícího se na MMA Ariela Helwaniho vyjdou zájemce na nějakých 1,5 milionu dolarů (asi 31 milionů korun), uvedla BBC. Organizace UFC přesto tvrdí, že akce nebude výdělečná a že ji chápe čistě jako „dlouhodobou investici“.

Největší tajemství Survivoru odhaleno: Krézlová přiznala, jak získávala zakázané jídlo

Související články

Další články

Nejnovější kauzy