Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Sháněla mu děvčata na zábavu! Soud vynesl nad expřítelkyní Epsteina tvrdý verdikt

Ghislaine Maxwellová: Expřítelkyně Jeffreyho Epsteina dostala 20 let vězení
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
SOUD

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes ve Spojených státech odsouzena ke 20 rokům za mřížemi za napomáhání sexuálnímu násilníkovi a finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi k sexuálnímu zneužívání náctiletých dívek.

Verdikt přichází téměř přesně dva roky poté, co americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) oznámil zatčení Maxwellové ve státě New Hampshire. Dcera mediálního magnáta Roberta Maxwella poté déle než rok čekala ve vazbě na proces, který skončil verdiktem o její vině.

V prosinci loňského roku byla šedesátiletá Maxwellová shledána vinou z toho, že v letech 1994 až 2004 přilákala čtyři dívky, aby je mohl její tehdejší přítel Epstein sexuálně zneužívat. Porota ji uznala vinnou z obchodování se sexem, zločinného spolčení a přepravy nezletilé s cílem provádět nezákonné sexuální aktivity.

Styky s prezidenty

Šestašedesátiletý Epstein, už dříve uznaný vinným ze sexuálních zločinů, v srpnu 2019 spáchal sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces. Kauza přitahovala pozornost i kvůli Epsteinovým stykům se známými osobnostmi včetně amerických exprezidentů Billa Clintona a Donalda Trumpa či britského prince Andrewa.

Čtyři ženy během soudního procesu v často emotivních a explicitních výpovědích uvedly, že Maxwellová byla klíčovou postavou v jejich zneužívání Epsteinem.

Výši trestu dnes oznámila soudkyně Alison Nathanová při slyšení u federálního soudu na Manhattanu.

Prokurátoři minulý týden označili chování Maxwellové za "šokující a predátorské" a doporučili, aby byla odsouzena k nejméně 30 rokům vězení.

Právníci Maxwellové již dříve v soudních dokumentech uvedli, že by měla být odsouzena na maximálně pět a čtvrt roku, a argumentovali tím, že se stala obětí přehnané snahy americké vlády poté, co prokurátoři už nemohli postavit před soud Epsteina. Zároveň uvedli, že ve vězení už značnou dobu strávila.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy