Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Setkání prvních dam: Pavlová a Zemanová si vyměnily květiny a probraly módu i mazlíčky

Eva Pavlová navštívila na Pražském hradě Zemanovou.
Zdroj: Zuzana Bönisch
+ Dalších 5 fotografií
setkání

Eva Pavlová jde ve stopách svého muže a rozhodně neztrácí čas. V pondělí se setkala s Ivanou Zemanovou na Pražském hradě, kde řešily charitativní činnosti a specifika role první dámy, jak naši redakci informovala tisková mluvčí Petra Pavla, Markéta Řeháková.

Jak nový prezident Petr Pavel minulé pondělí na tiskovce v Lánech avizoval, tak se dnes i skutečně stalo. Na Pražském hradě se potkaly první dámy, ta současná - Ivana Zemanová, přivítala tu budoucí - Evu Pavlovou. Na začátku jednání si dámy vyměnily květiny a následovala hodinová rozprava o roli první dámy. Iniciátorem setkání byla budoucí první dáma, jejíž přání o schůzku se Zemanovou tlumočil Petr Pavel současné hlavě státu během setkání v Lánech, jak uvedla ČTK.


Móda i bydlení

"Požádala jsem paní Zemanovou, aby se se mnou podělila o zkušenosti, které nasbírala jako manželka prezidenta, ať už při doprovodu na zahraničních cestách, nebo v českém prostředí. Setkání bylo milé a vstřícné, pohovořily jsme i o tématech, jako jsou domácí mazlíčci, móda a bydlení," okomentovala obsah setkání Eva Pavlová skrze mluvčí Petra Pavla. Snímky ze schůzky sdílel i Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na svém Twitteru.

Hlavním tématem, které obě dámy řešily, byla kromě už zmíněné role první dámy převážně charita a způsob, jakým k problematice podpory potřebných přistupovali Zemanová s manželem. O tom, že setkání proběhlo bez jakýchkoliv komplikací, následně mluvila i manželka Miloše Zemana. "Byla to velice příjemná schůzka. Paní Pavlová je milá, příjemná a zdvořilá," uvedla současná první dáma.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy