Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Šestnáctiletý Ukrajinec zázrakem přežil ruskou popravu: Kulka mu uvízla v čelisti

Wagnerova skupina většinou dělá špinavou práci.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Válka na Ukrajině

Teprve šestnáctiletý ukrajinský chlapec přežil svou vlastní popravu poté, co ho Rusové při invazi střelili do hlavy. Kulka mu „jen“ poškrábala páteř a uvízla v čelisti. Chlapce následně převezli do nemocnice, kde byl úspěšně operován, uvádí web Daily Mail.

„Z pekla štěstí“, tak by se dal nazvat příběh ukrajinského chlapce, který přežil svou vlastní popravu, když přežil střelbu do zátylku. Kulka ráže 9mm pronikla krkem a zasekla se v čelistní kosti. Rána velmi krvácela a chlapec nemohl zvednout levou paži.

Měl štěstí, že ho místní našli a převezli ihned do nemocnice ve městě Vinnycja, kde byl ihned operován, jak popisuje Daily Mail. Z nemocničního lůžka ho lékaři propustili už devět dní po zákroku, následně mu doporučili rehabilitační pobyt v sanatoriu.

Obvinění Vladimira Putina

Rusové nemají v rozkazech zabíjení nevinných civilistů, dostupné zprávy a fotografie tvrdí něco jiného. Zdá se, že vraždění, znásilňování a mučení tamních obyvatel je součástí operace na Ukrajině. Podle předního ukrajinského prokurátora pro válečné zločiny bylo během ruské invaze zabito více než 100 000 ukrajinských civilistů.

Minulý týden Mezinárodní trestní soud v Haagu vydal zatykač na Vladimira Putina a zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Mariji Lvovovou-Bělovovou. Důvodem jsou únosy ukrajinských dětí z okupovaných území do Ruska, jak uvádí web The New York Times.

Rusko jurisdikci ICC neuznává; Kreml uvedl, že zatykač nemá právní základ. Únosy dětí z Ukrajiny do Ruska označuje Lvovová-Bělovová za humanitární činnost. Stíhání bude mít podle odborníků pro Putina v dohledné době jen omezené důsledky, informuje ČTK.

„Zločiny byly údajně na ukrajinském okupovaném území páchány nejpozději od 24. února 2022. Existují opodstatněné důvody domnívat se, že prezident Putin za ně osobně nese odpovědnost,“ stojí v prohlášení soudu, který stejnými slovy okomentoval i zatykač vydaný na Lvovovou-Bělovovou. Hlavní prokurátor ICC Karim Khan řekl, že z ukrajinského území byly do ruských sirotčinců a dětských domovů odvezeny stovky dětí. „Domníváme se, že mnoho z nich bylo poté předáno k adopci v Rusku,“ dodal Khan.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy