Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Sebevražda ve Výměně manželek: Soud zrušil zproštění viny u režiséra J. B.

Sebevražda ve Výměně manželek: Soud zrušil zproštění režiséra viny
Zdroj: Profimedia.cz
kauza

Krajský soud v Ostravě podle serveru iDnes.cz zrušil zproštění viny režiséra pořadu Výměna manželek s iniciálami J. B. a vrátil celou věc na začátek. Režisér byl obžalován z toho, že vyvíjel nátlak na účastníka reality show, který následně spáchal sebevraždu. 

Případ sebevraždy účastníka reality show Výměna manželek se vrací na začátek. Krajský soud v Ostravě v pondělí zrušil předchozí rozhodnutí okresního soudu, které režiséra pořadu s iniciálami J. B. zprostilo viny. Celý případ pak podle serveru iDnes.cz vrátil Okresnímu soudu v Opavě.

Vydíral ho režisér?

Jak uvádí obžaloba, 42letý policista pražské speciální pořádkové jednotky si měl vzít život poté, co mu režisér údajně opakovaně tvrdil, že vůči romské účastnici hovořil rasisticky. Rovněž mu měl režisér sdělit, že inkriminovaná vyjádření mají na záznamu, a proto ho natočí, jak ho Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zatkne při cestě na závěrečné setkání obou manželských dvojic, což podle jednoho ze synů komentoval tak, že ho chtějí ztrapnit před celým národem.

Režisér se měl policisty ptát na výšku, váhu a přesnou profesní pozici, načež muž podle výpovědi svědků jeho tvrzením uvěřil a snažil se večer telefonátem nadřízenému požádat o propuštění od policie. S tím nepochodil, a tak osmý den natáčení z plánovaných deseti napsal dopis na rozloučenou a v nedalekém lese se oběsil. Tělo následně našel jeho starší syn a „vyměněná“ manželka. K odvysílání dílu nikdy nedošlo.

Je zřejmé, že čelil psychickému tlaku

Jak nyní uvedl krajský soud, předchozí zprošťující verdikt byl předčasný, na některé otázky si prý soud nižší instance odpověděl sám a někdy spekulativně. „Soud se dále a podrobněji musí zabývat osobou poškozeného, zvláště co se například týče rodinné anamnézy a jeho osobnostních rysů i mimo natáčení,“ řekla jedna z přísedících s tím, že by podle jejího vyjádření měl také zjistit, jestli neměl například sklony ke zveličování nebo dramatizování různých situací. Podle svědeckých výpovědí je však podle ní zřejmé, že v době natáčení čelil velkému psychickému tlaku.

Obžalovaný J. B. jakýkoli nátlak nebo vyhrožování odmítl. Na nesestříhaných záběrech prý nic takového není vidět.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy