Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Schillerová znovu šije do Pekarové Adamové za výrok o dvou svetrech: Ubohé jako vaše působení v politice, píší někteří lidé

Alena Schillerová si rýpla do Markéty Pekarové Adamové.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Martin Procházka, profimedia
+ Další 2 fotografie
rýpanec

Politička Alena Schillerová (59) se opět rozjela na sociálních sítích. Na Instagramu si tentokrát rýpla do výroku předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové o svou svetrech. S velkým úspěchem se však její "vtípek" nesetkal.

"Tak už i brněnský drak poslechl Markétu Pekarovou Adamovou a navlékl silný svetr," napsala na Instagram bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Připomněla tak výrok předsedkyně Sněmovny, která ho pronesla loni v srpnu v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.

Vláda tehdy připravovala veřejnost na to, že v zimě čeká Čechy možný nedostatek energií, bude potřeba šetřit plynem i elektřinou při vytápění. V souvislosti s tím v řadě domácností tak klesne teplota. Podle Markéty Pekarové Adamové to však nemělo být žádnou překážkou. "Když jsem byla jako studentka ve Velké Británii, tak si pamatuji, že teploty ve veřejných prostorách byly v zimě mnohem nižší. Bylo to standardní a lidé si nestěžovali,“ uvedla.

Je to ubohé, vzkazují lidé

Mnoho diváků včetně přítomných hostů pak šokovala svou radou, jak bojovat s nedostatkem energií. "U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku – zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr,“ radila Pekarová Adamová. Sama si je prý vědoma, že nejde o "zrovna příjemný plán, ale rozhodně je lepší, než energie v zimě nemít". Po několika měsících si však za svá slova a další výroky sypala popel na hlavu.

V dnešních dnech, kdy opět přituhlo, se Schillerová chopila šance a znovu skandální prohlášení vytáhla na světlo. Její "vtip" se však na sociální síti nesetkal s velkým úspěchem. "A v zimě se svetr nosit nemá nebo kde je problém?" ptá se uživatel girix_1. "A vy máte pod tou bundou nátělník, že? Ubohej příspěvek. Jako vaše působení v politice. Jako vaše fotky od té doby, co nejste ministryně," píše instafuckingwhatever.

Naopak jeden sledující si ještě přisadil. " A kde má Nutellu? Tak není trendy, šup mu dát Nutellu do pacek," glosoval fotku dusanvavrecka. Odkazoval tak na premiéra Petra Fialu a nákup potravin v Německu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy