Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Šance pro Bagárovou a Muradova: Jak se může dostat do Česka za Ruminkou

Monika Bagárová: Naděje, jak se může Muradov dostat do Česka za dcerou
Zdroj: Se souhlasem M. Bagárové / Se souhlasem M. Muradova / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
zápasník

Zápasník Makhmud Muradov se v současnosti nemůže dostat do Česka, protože mu byla zrušena víza. Důvod tohoto kroku není známý, ale Muradovi způsobil komplikace, protože v naší zemi žije již 12 let a má tu i dvouletou dceru Ruminku. Nyní se bude snažit najít cesty, jak se do naší země vrátit. Jak by se mu to mohlo podařit? Možnost nastínil v rozhovoru pro eXtra.

Česká republika odebrala původem uzbeckému bijci Makhmudu Muradovi vízum. Ten tak nyní musí řešit komplikovanou situaci, protože v České republice žije již 12 let a má tu i malou dceru Ruminku, kterou má se zpěvačkou Monikou Bagárovou.

Důvod odebrání víza není jasný. "Pokud v Česku žije tolik let, narodila se mu zde dcera, pak si myslím, že by se věc měla posuzovat bez hysterie," uvedl pro eXtra.cz bezpečnostní analytik Andor Šándor s tím, že k podobnému kroku úřady přistupují tehdy, když dotyčná osoba představuje nějaké nebezpečí nebo spadá do sankčního režimu.

Zkusí to přes jinou zemi

Možnosti, jak by se Muradov mohl opět dostat do Česka, jsou nyní komplikované, ale existují. Jednu z nich ostatně zápasník sám zmínil v rozhovoru pro eXtra.cz„Asi se to takhle muselo stát, já to ale nevzdávám. A určitě vízum dostanu. Už to mám rozjeté. Dostanu vízum i do jiných zemí Evropské unie, ale i v Česku to vyřeším a pak se vrátím. Opravdu neměli jediný důvod mi to vízum sebrat,“ uvedl Muradov.

Jak dlouho taková procedura bude trvat, ovšem není jisté, a zápasník se tak může ještě dost "načekat". Mezitím však už má domluvené další zápasy. Ten nejbližší ho čeká 22. října v Abú Zabí, kde se střetne s Brazilcem Caiem Borralhem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy