Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Ruský mladík, kterého zabil žralok, byl vteřiny od záchrany. Smrti přihlíželi jeho otec a přítelkyně

Žralok v Hurghadě: Útoku v Egyptě přihlíželi otec a přítelkyně oběti
Zdroj: profimedia, koláž eXtra.cz
útok žraloka

Mladý Rus, kterého ve čtvrtek usmrtil na egyptském pobřeží u letoviska v Hurghadě žralok, byl jen pár chvil od záchrany. Ta za mužem mířila okamžitě poté, co plavčík nedalekého hotelu nechal na znamení varování rozeznít sirénu. Několik z přítomných lidí se poté rozběhlo do vody ve snaze mladíka zachránit, bylo však už pozdě. O vlásek smrti unikla také partnerka oběti, která byla původně ve vodě s napadeným mužem. Informuje o tom web americké stanice CNN.

Z videa zveřejněného na Facebooku je patrné, že jen krátký okamžik poté, co se nad mužem naposledy zavře hladina, dorazí na stejné místo záchranný člun s mužem v červeném triku, pravděpodobně plavčíkem.

Úmrtí ruského občana jménem Vladimir Popov už potvrdil generální konzul Ruské federace Viktor Voropajev. Ten sdělil státní agentuře TASS, že muž, který zemřel v důsledku útoku žraloka, se narodil v roce 1999. Podle informací agentury Reuters žila oběť v Egyptě už několik měsíců, nešlo tedy o turistu na dovolené.

Přítomni krvavému incidentu byli i Popovovi nejbližší – jeho partnerka se z vody sice stačila dostat včas, po obrazech, které viděla z pobřeží, však byla velmi otřesená. Útok žraloka na svého syna sledoval i otec – právě k němu volal mladík svá poslední slova: „Tati! Tati!“

Ministryně chce, aby incident vyšetřila komise

Egyptská ministryně životního prostředí Jasmína Fúád podle prohlášení resortu nařídila, aby incident vyšetřila komise. Rovněž nařídila místním úřadům, aby zavedly „nejvyšší úroveň bezpečnosti pro ty, kteří chodí na pláže Rudého moře“ a aby „přijaly veškerá možná opatření, aby se incident s útokem žraloka již neopakoval“, uvádí se ve zprávě, ze které cituje CNN.

Vydán byl rovněž dvoudenní zákaz koupání platný od pátku. Povolené není ani šnorchlování a další vodní sporty v oblasti mezi městem El Gouna severně od Hurghady a zátokou Soma na jihu u města Safaga.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy