Trendy
Ano, šéfe! Zrádci 2025 Love Island 2025 Filip Turek

Rusko se nikdy nepodvolí tlaku ze strany USA, prohlásil Putin a pohrozil drtivou odvetou

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že souhlasí s příměřím s Ukrajinou, má ale několik otázek.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
válka

Rusko se nikdy nepodvolí tlaku Spojených států ani žádné jiné mocnosti. Podle agentury Reuters to uvedl prezident Vladimir Putin. Ve svém čtvrtečním prohlášení také varoval, že pokud Ukrajina zaútočí na ruské území za pomoci amerických střel Tomahawk či jiných zbraní dlouhého doletu, přijde velmi vážná, drtivá reakce.

Vladimir Putin vyjádřil nesouhlas s novými sankcemi, které Spojené státy ve čtvrtek uvalily na dva největší ruské ropné podniky. Podle něj jde o „nepřátelský krok, který nijak nepřispívá k posílení rusko-amerických vztahů, jež se teprve začaly obnovovat“. „Jedná se samozřejmě o pokus vyvinout tlak na Rusko,“ cituje Putina oficiální web Kremlu a agentura Reuters. „Žádná sebevědomá země nikdy nedělá nic pod tlakem,“ doplnil ruský vůdce.

Moskva podle něj chce i nadále pokračovat v dialogu. „Dialog je vždy lepší než konfrontace či spory, a zejména než válka. Vždy jsme podporovali pokračování dialogu,“ řekl šéf Kremlu, po jehož rozkazu před více než třemi roky vtrhla ruská vojska na Ukrajinu.

Jeho prohlášení přichází krátce poté, co americký prezident Donald Trump zrušil plánovaný summit s Putinem v Budapešti. Jednou z hlavních příčin je, že Rusko i nadále odmítá příměří s Ukrajinou. „Nezdálo se mi, že bychom se dostali tam, kam se dostat musíme – tak jsem to zrušil, ale v budoucnu to uděláme,“ řekl podle CNN šéf Bílého domu novinářům v Oválné pracovně.


Vladimir Putin: Reakce bude drtivá

Putin ve čtvrtek komentoval také prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který uvedl, že Tomahawky, o něž má Ukrajina zájem, ale které jí Washington zatím odmítá poskytnout, nejsou jen ve Spojených státech, ale mají je dispozici také některé evropské země. „Naléhavě vás žádám, abyste podpořili cokoli, co pomůže Ukrajině získat takové schopnosti, protože to bude mít na Rusko významný dopad. Zbraně dlouhého doletu nejsou jen v USA – mají je i některé evropské země. Už jednáme se zeměmi, které mohou pomoci,“ řekl podle webu DW Zelenskyj ve čtvrtek evropským lídrům na summitu v Bruselu.

„Je to pokus o další eskalaci konfliktu. Pokud budou takové zbraně použity k útokům na ruské území, reakce bude velmi vážná, ne-li přímo drtivá. Ať si to dobře rozmyslí,“ dodal Putin.

Dokonalá past ve Zrádcích. Mia se neštítí ničeho, obelstila dalšího obětního beránka

Související články

Další články

Nejnovější kauzy