Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Ruské rakety dopadly na východě Polska. Na místě jsou dva mrtví

Rakety zasáhly i Kyjev.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Nehoda

Sto ruských raket mířilo v úterý při masivním útoku na Ukrajinu, rakety dopadly také na území Polska v blízkosti ukrajinských hranic. Dva lidé v Polsku po výbuchu zemřeli. Situace a napětí se zhoršuje, Polsko je členem NATO. Rakety nebo jejich trosky údajně zasáhly traktor, který převážel obilí u vesnice Przewodow, která leží asi šest kilometrů od ukrajinských hranic. Informoval o tom web Telegraph.uk.

Útoky ruských raket mají následky nejen na Ukrajině. Další exploze, při které zemřeli dva lidé, se stala v Polsku u vesnice Przewodow v blízkosti ukrajinských hranic. Na místě incidentu byl objeven převrácený traktor s obilím, ležící vedle obřího kráteru.

Oblast zajistili místní hasiči, kteří obdrželi zprávy o výbuchu jako první. Podle webu The Sun jsou polské ozbrojené síly ve stavu vysoké pohotovosti, zejména pak stíhačky. Polský premiér Mateusz Morawiecki svolal kvůli krizové situaci mimořádné zasedání výboru pro národní bezpečnost země. To se sešlo ve 21.00.

Polský ministr podle serveru Telegraph řekl, že vyšetřování stále probíhá. "Jsme si vědomi zpráv v tisku, které tvrdí, že dvě ruské rakety zasáhly území Polska poblíž ukrajinských hranic," řekl mluvčí Pentagonu Patrick Ryder. "Mohu doplnit, že v tuto chvíli nemáme žádné informace, které by tyto zprávy potvrzovaly, a dále se tím zabýváme," dodal. ​Viktor Orbán, maďarský premiér, také podle svého mluvčího svolal schůzi obranné rady své země.

"Válka nabírá na dalších obrátkách a je brutální," řekl dřívější ministr zahraničí Cyril Svoboda v živém vysílání CNN prima News. "Česko není zatím bezprostředně ohrožené. Vyčkejme, co řeknou Poláci," dodal.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy