Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Ruské matky se pořádně zapotí: Vladimir Putin vyžaduje, aby každá žena měla osm dětí

Vladimir Putin vyzval ruské ženy, aby měly osm dětí. Chce zvýšit populaci
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
putinovo rusko

Početné rodiny se v Rusku musí stát normou. Přeje si to podle svého posledního projevu prezident Vladimir Putin, který zdůraznil, že velké rodiny musí být základním stavebním kamenem státu. Jeho proslov cituje list Business Insider. Jeho přání přichází v době, kdy Rusko opustil téměř milion lidí a statisíce vojáků zaplatilo v bojích na Ukrajině svým životem.

Skoro tři sta tisíc. Tolik ruských vojáků přišlo o život nebo bylo vyřazeno z bojů od začátku invaze na Ukrajinu, jak informovalo britské ministerstvo obrany v říjnu na sociální síti X. Prezident Ruské federace si je takových čísel zřejmě vědom, protože urguje tamní rodiče, aby se nezdráhali zakládat početné rodiny. Ty by měly Rusku pomoci s klesající populací.

Rusko je oběť, tvrdí Putin

„Mnoho našich babiček a prababiček mělo sedm, osm, nebo dokonce více dětí,“ řekl prezident Vladimir Putin podle listu Business Insider. "Zachovejme a oživme tyto vynikající tradice. Velké rodiny se musí stát normou, způsobem života všech ruských lidí. Rodina není jen základem státu a společnosti, je to duchovní fenomén, zdroj morálky," dodal podle tiskové zprávy Kremlu.

Sám však tolik dětí nemá. Všeobecně je známé, že má prezident se svou bývalou manželkou Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou dvě dospělé dcery: Marii a Jekatěrinu. Hodně se však spekuluje o tom, že by měl mít ještě jednu dceru se svou přítelkyní Alinou Kabajevovou a další pak s předchozí milenkou.

Projev se však netýkal pouze plození dětí. "Bráníme bezpečnost a blaho našich lidí, nejvyšší historické právo být Ruskem – silnou, nezávislou mocností, civilizací Země,“ řekl Putin a obvinil USA a jejich spojence ze snahy „roztrhat a plenit“ Rusko. Je to přitom Rusko, které napadlo Ukrajinu a rozpoutalo krvavou válku. "Rusofobie a další formy rasismu a neonacismu se téměř staly oficiální ideologií západních vládnoucích elit. Jsou namířeny nejen proti etnickým Rusům, ale proti všem skupinám žijícím v Rusku," tvrdí přesto šéf Kremlu.

Petr Pavel: Největší hrozba pro Evropu

K situaci v Rusku se vyjádřil také český prezident Petr Pavel, když řekl, že Rusko je nejvýznamnější současnou hrozbou pro evropskou bezpečnost. "Pokud mu to bude dovoleno, Rusko se nebude zdráhat vzít si regiony bývalého východního bloku," poznamenal. Země, které stále nejsou členy Evropské unie a NATO, podle něj čelí velkému riziku. "Proto je velmi důležité podporovat státy jako je Moldavsko, Gruzie či Bosna a Hercegovina," řekl Petr Pavel na přednášce na NATO Defense College v Římě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy