Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Rozsvícení stromu na Staromáku obrazem: Atmosféra by se dala krájet, lidé padali jako hrušky

Je radost se na toto podívat.
Zdroj: Denisa Bartoňová/eXtra.cz
+ Dalších 19 fotografií
Fotogalerie

Na Staroměstském náměstí byl slavnostně rozsvícen mohutný vánoční strom. Sedmadvacet metrů vysoký smrk byl do Prahy dovezen z Pertoltic pod Ralskem a je starý šestapadesát let. Na místě byla i redakce eXtra.cz, která slavnostní rozsvícení i celkovou atmosféru na náměstí zdokumentovala.

Vánoční stromeček na Staroměstském náměstí byl v sobotu odpoledne slavnostně rozsvícen. Událost si nenechalo ujít spoustu lidí, náměstí bylo zaplněné a nechyběla ani redakce eXtra.cz.

Podle naší zpravodajky na místě si někteří lidé stěžovali na kočičí hlavy náměstí, které byly kvůli napadanému sněhu pekelně kluzké a spousta lidí popadala.

Vánoční trhy jsou tu

Mohutný smrk byl do Prahy přivezen z Pertoltic pod Ralskem na Českolipsku, měří 27 metrů, váží více než 4,5 tuny a podle letokruhů je více než padesát let starý, jak informoval web TN.cz.

Lidé si nenechali v sobotu ujít jak rozsvěcení stromku, tak ani vánoční trhy, které tímto dnem započaly a budou trvat až do 6. ledna, kdy se slaví Tři králové. Vánoční strom se bude rozsvěcet každý den od 16:30 hodin.

V galerii se podívejte, jak to na Staroměstském náměstí v sobotu vypadalo.

Související články

Další články