Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Rozbité tanky, utíkající vojáci. Záběry z ukrajinské fronty ukazují drsnou realitu

Zbytky zničených ruských tanků.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
válka na ukrajině

Ukrajinský Vuhledar je teď dějištěm jedné z hlavních bitev v rusko - ukrajinské válce. Právě odtud také pochází video, které velmi syrovým způsobem ukazuje, že na bojišti vojáci zažívají neskutečné hrůzy. Ať už jde o ty ukrajinské, nebo o ty ruské. Záznam ukazuje posádky několika ruských tanků, které se zoufale snaží opustit své zničené stroje. Některým se podaří uniknout, jiní v troskách najdou smrt. Video se objevilo na Twitteru a všimly si ho i zahraniční deníky.

Záběry pocházejí z bitvy kolem města Vuhledar, které se nachází jihozápadně od Doněcku. Kolona složená z pěti ruských vozidel dostala zásahy od ukrajinského dělostřelectva a doslova byla rozprášena po okolí. Posádky vozidel se snaží utéci ze zničených strojů. Video zveřejnil také britský Daily Mail.

Drsné video, které se objevilo i na Twitteru, ukazuje, že ruští vojáci, kteří se útěkem snaží zachránit si životy, nechávají zraněné muže, kteří nemohou běžet dál, za sebou. Kolem přitom přistávají další dělostřelecké granáty, což značí, že zranění nemusí dlouho přežít. Jeden z vojáků se marně snaží dostat do bezpečí plazením.

Wagnerova skupina jsou teroristé

Boje v této oblasti poznamenala hlavně Wagnerova skupina. Právě její členové, často vězni naverbovaní s vidinou odpuštění trestu, prožívají na bojišti otřesné zacházení ze strany jejich velitelů. Existují také svědectví, že neposlušní vězni byli zastřeleni.

Americké ministerstvo financí minulý týden označilo ruskou žoldnéřskou Wagnerovu (v ruském přepisu Vagnerovu) skupinu za nadnárodní zločineckou organizaci a uvalilo na ni další sankce. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž se sankce vztahují na desítky osob i společností napojených na wagnerovce, píše ČTK.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy