Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Rodiče z Budějovic nechali nemocné děti doma a šli se bavit: Holčička se do rána udusila

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
Předchozí Další
Úmrtí

Rodiče opustili své nachlazené děti a vyrazili si na party v Českých Budějovicích. Když se matka dopoledne vzbudila z velkého flámu, zjistila, že její dvouměsíční dcera nedýchá. Podle informací Práva rodičům hrozí deset let vězení za zločin opuštění dítěte. 

V Českých Budějovicích se stala úplně zbytečná tragédie. Rodiče si po půlnoci vyrazili na večírek, doma na gauči ale nechali zcela bez dozoru dvouměsíční dceru a dvouletého syna, kteří byli v ten moment silně nachlazení. Když se po návratu ráno matka probudila, tak zjistila, že holčička nemá puls.

Rodičům nyní hrozí deset let za mřížemi za zločin opuštění dítěte, jak uvádí deník Právo. Podle závěru znalce rodiče nevěnovali dostatečnou pozornost nemocnému kojenci, který se udusil vlastními hleny. „Kdyby na svoji dceru dohlíželi a neupřednostňovali své vlastní zájmy, ke smrti dítěte nemuselo dojít,“ uvedl znalec podle webu Novinky.cz.

Případ má nové výpovědi

Tragický incident se stal předloni na Silvestra. Dvaatřicetiletý muž a jeho o deset let mladší partnerka slavili u svého kamaráda a poté na diskotéce, jak zjistil zdroj Práva. Svědci uvedli, že děti měly velký kašel a rýmu. „Malou nechala v zavinovačce, kluk ležel vedle ní na rozkládacím gauči,“ svěřila se účastnice oslavy.

Rodiče tvrdili, že po večírku děti zkontrolovali.

„Vzbudili jsme se pak kolem desáté. Nejprve jsem šla připravit mléko, a když jsem dceru vzala do náručí, byla už bezvládná. Volali jsme pomoc, přítel se ji mezitím snažil oživit masáží srdce,“ vypověděla tehdy maminka mrtvé holčičky do protokolu.

Všechno nasvědčuje tomu, že jde o nevyzrálou matku s otcem. „Pokud by reagovali včas, s největší pravděpodobností by se dal závažný stav dítěte zvládnout a smrtelný vývoj odvrátit,“ uvedl znalec.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy