Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Roční chlapeček zůstal zamčený v rozpáleném autě: Brněnští policisté vůz zabalili a polévali ledovou vodou

Chlapeček zůstal zamčený v autě na sluníčku. Brněnští strážníci měli s jeho záchranou nečekané komplikace.
Zdroj: Městská policie Brno / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
chlapec v autě

Roční chlapeček zůstal v Brně zamčený na slunci v autě. Matka vystoupila z vozidla a zjistila, že se náhle samo zamklo a klíčky zůstaly uvnitř. Ačkoli bylo ráno, teploty už začaly nebezpečně stoupat. Standardní sada nástrojů na otevírání zámků, kterou měli k dispozici strážníci, navíc tentokrát selhala. Museli proto přistoupit k rozbití okénka, jak informoval server Blesk.

Celý zásah začal tak, že muž kontaktoval linku 156 a sdělil, že pomáhá své známé před jednou z brněnských školek, protože se její auto zamklo a klíče zůstaly uvnitř. Po chvíli přijela na místo hlídka. "Na tmavý vůz pálilo slunce, a proto strážníci nejprve zakryli karoserii plachtami, které si v naléhavé situaci půjčili ze skútrů odstavených opodál," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Aby ochladili interiér vozidla, strážníci si také půjčili přikrývku ze školky a použili ji k zakrytí čelního skla. Poté si nechali natočit kbelík studené vody, kterou použili k ochlazení vozu. Vyděšený chlapeček, který byl uvnitř zamčeného auta, sledoval dění kolem sebe a plakal. Záznam z akce umístila městská policie na oficiální facebookové stránky.

Přes rozbité okénko pro klíčky

Přišel čas na použití speciálního nástroje na otevírání zámků. Bohužel tentokrát se tato běžná procedura ukázala jako neúčinná. "Obvyklý rychlý postup tentokrát nepomohl, protože byl vůz vybavený specifickým zabezpečením," dodal Ghanem, kterého cituje Blesk.

Není na co čekat, prohlásili zasahující strážníci a mamince navrhli rozbití zadního okénka. "Strážníci se tedy nakonec s matkou domluvili, že rozbijí malé zadní okénko, a přes vzniklý otvor sáhli na sedadlo pro odložené klíčky. Díky nim už škodovku snadno odemkli," dodal mluvčí.

Celá policejní akce vystrašila chlapečka, který nadále plakal, ale naštěstí neutrpěl žádná zranění.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy