Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Atentát na Roberta Fica: Slovenského premiéra několikrát postřelili, jeho stav je velmi vážný

Robert Fico je v nemocnici.
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia
+ Dalších 6 fotografií
střelba

Premiér Robert Fico byl postřelen. Podle informací deníku Plus JEDEN DEN se tak stalo po jednání vlády před domem kultury v Handlové. Předseda vlády byl převezen do nemocnice. Jeho stav je vážný.

Podle nejnovějších informací slovenského deníku byl Robert Fico zasažený dvěma až třemi ranami. Padnout prý mělo až 4–5 výstřelů. Podle informací ČT24 byl útočník na místě zpacifikován. Jeho identita však zatím zůstává neznámá.

Podle deníku PLUS 7 DNÍ někdo z davu zavolal: "Robo, pojď sem." Vypadalo to, že mu někdo z davu jen chce podat ruku, v ten moment se však ozvala střelba. Premiér se sesunul k zemi, ze kterého ho zvedla ochranka a naložila do auta. Stav předsedy vlády je nyní velmi vážný. Vrtulníkem ho převezli do nemocnice v Banské Bystřici.

"Jde o průstřel břicha a ruky. Právě ho jdou operovat," prozradil deníku Plus JEDEN DEN dobře informovaný zdroj.

K aktuální situaci se vyjádřila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. "Ostře odsuzuji dnešní brutální a bezohledný útok na premiéra Roberta Fica. Jsem šokována. Robertu Ficovi přeji v této kritické chvíli hodně sil, aby se z útoku zotavil," uvedla na svém Instagramu. Na sociální síti se vyjádřil i český premiér Petr Fiala. "Zpráva o postřelení slovenského premiéra Roberta Fica je šokující. Přeji panu premiérovi, ať je co nejdříve v pořádku. Násilí nesmíme tolerovat, nesmí mít ve společnosti místo," uvedl na síti X.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy