Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Řidič, který srazil dva horolezce v Adršpachu: V minulosti už za volantem zabíjel a dostal i trest

Nehoda v Adršpachu: Řidič, který srazil dva horolezce, už za volantem zabíjel
Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
Nehoda

Osmatřicetiletý řidič osobního auta v Adršpachu na Náchodsku v pondělí srazil dva horolezce a od místa nehody ujel. Za volantem přitom pravděpodobně neměl co dělat. Podle informací Blesku totiž v minulosti srazil starší paní, která zraněním podlehla. Muž, kterého i přes úprk od nehody dopadla policie, tak zabil už tři lidi. 

Řidič srazil dva kamarády, kteří se šli zúčastnit 39. ročníku mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. Jednalo se o majitele firmy s outdoorovým oblečením Zikmunda Schwarzkopfa ml. a Matěje Molcara. "Jeden z mužů zraněním na místě podlehl, druhý zemřel při leteckém transportu do nemocnice," uvedla pro ČTK mluvčí policie Lucie Konečná.

Řidič po nehodě z místa čina uprchl. „Pak ujel a ve Zdoňově si domlouval s přáteli alibi. Prý aby řekli, že byl celou noc u nich,“ uvedla pro portál Blesk nejmenovaná žena, která je šoférovou známou. Podle sousedů je muž problémový, střídá práce, partnerky a je také nezodpovědný. Před lety se prý dokonce pokusil o sebevraždu kvůli nevydařenému vztahu.

V minulosti už zabíjel

Co je ale nejhorší, je to, že muž je již trestaným recidivistou, který neměl za volantem co dělat. "On už před pěti lety při couvání srazil starší paní, která spadla tak špatně, že se smrtelně zranila," sdělili Blesku sousedé. Podle nich dostal zákaz řízení, který však i přesto porušoval a jezdil například opilý.

Zákaz řízení potvrdila i policie. "Mohu uvést, že muž má recidivní minulost, a to i za protiprávní jednání v dopravě. V roce 2017 byl Okresním soudem v Náchodě uznán vinným za přečin usmrcení z nedbalosti," řekla Konečná portálu Novinky, podle kterého muž dostal trest za usmrcení při dopravní nehodě. Nejspíš právě proto od adršpašské nehody ujel.

Hrozí mu pět let vězení

Při následném pátrání policie nejprve našla odstavené auto a později i řidiče. Toho kriminalisté obvinili z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V případě odsouzení za to muži hrozí až pět let vězení.

„Samozřejmě probíhá další prověřování okolností nehody. Existuje i varianta, že dojde k překvalifikování činu. Ale v tuto chvíli je stanovena takto. Tedy že byl řidič obviněn z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci, za což v případě prokázání viny hrozí až pět let vězení,“ upřesnila Konečná.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy