Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

REPORTÁŽ: Den s paní generálovou. Vřelé přijetí v domovské Roudnici a vaření čaje pro dobrovolníky

+ Dalších 7 fotografií

Partneři prezidentských kandidátů jsou jim nejen v závěru předvolební kampaně velkou oporou. Redakce eXtra.cz strávila den s Evou Pavlovou, manželkou kandidáta Petra Pavla. Společně jsme s ní navštívili malé obchůdky na náměstí v Roudnici nad Labem, kde se s ní místní nadšeně vítali, poskytla naší redakci rozhovor a v neposlední řadě pomáhala dobrovolníkům s kampaní v pražských Letňanech.

S paní Evou Pavlovou se scházíme na náměstí v Roudnici nad Labem. K tomuto městečku mají Pavlovi blízký vztah, jelikož bydlí v nedaleké obci Černouček. Po příjezdu nám manželka prezidentského kandidáta Petra Pavla ochotně nabízí bábovku, načež se vydá pozdravit místní podporovatele.

V pekařství „paní generálovou“ nadšeně vítají. „Přála jsem si to, když jste o tom ještě ani nezačali uvažovat,“ říká Pavlové majitelka pekařství při družném hovoru. „Pan generál tu měl před časem přednášku a už v té době upozorňoval na to, že Rusko a Čína je bezpečnostní problém. Nyní se to všechno potvrdilo,“ vysvětluje Eliška Kraupnerová své důvody pro podporu generála s tím, že paní Pavlová by byla velmi důstojnou první dámou.

Drak versus jemná žena

Podobná situace se opakuje i v místním obchůdku. Jeho usměvavý majitel vypráví, jak mu lidé házeli archy s podpisy pro prezidentskou kandidaturu pod dveře. Odznáček na podporu Pavla si připíná i starosta nedaleké obce Záluží Miroslav Šternbera, který se v obchodě zrovna objevil. „Budu to nosit pořád, i kdyby to nedopadlo,“ komentuje svůj zápal.

Pavlová se následně přesune do obchodu s čajem a menšího krámku, kde nakoupí krůtí křídla. V rámci dne tak spojila příjemné s užitečným, kdy zařídila část nákupů, které měla na svém seznamu. „Já jsem drak, zato vy jste taková jemná žena,“ říká jí přitom bodrá majitelka obchůdku.

Mezi přebíháním po místních prodejnách pak stihne manželka Petra Pavla dát naší redakci rozhovor, který naleznete zde. Vzápětí se přesouvá do pražských Letňan, aby podpořila dobrovolníky, kteří u výstupu z metra rozdávají letáky.

Dobrovolníkům přivezla čaj

Ti ve větrném zimním počasí hned vezmou zavděk přivezeným čajem. „Moc vám děkuju, že to v té zimě zvládáte,“ říká jim Pavlová. „Kdysi dávno byl u nás na škole a tam mě oslovil. Ve chvíli, kdy oznámil svoji kandidaturu, jsem si říkal, že mu chci pomoct, aby byl zvolen,“ říká nám jeden z dobrovolníků Matyáš Kolovecký, který se snaží ve svém volnu i vyvracet některé dezinformace. Adéle Plazer se zas líbí jeho zkušenosti z NATO i to, jak komunikuje s lidmi, přičemž podle ní si na nic nehraje.

Náš čas s možnou budoucí první dámou se pomalu chýlí ke konci. Zatímco my odjíždíme, ona neúnavně rozdává letáky na podporu svého muže. Třeba právě voliči, které tento den oslovila, budou těmi, kteří napjatě očekávanou volbu rozhodnou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy