Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Reakce na moderátora Superdebaty: Martin Řezníček rozdělil diváky na dva tábory

Moderátor Událostí, komentářů Martin Řezníček.
Zdroj: Se souhlasem ČT
prezidentské volby

Máme za sebou další střet kandidátů na prezidenta. Lidé na sociálních sítích hojně komentují nejen výkon osmi účastníků, ale i moderátora, kterým byl ostřílený Martin Řezníček z České televize. Reakce na jeho způsob vedení debaty se liší, některým se zamlouval, jiní ho považovali za ovlivněného svými vlastními politickými preferencemi.

Nedělní Superdebata České televize se konala v nádherných prostorech Národního muzea. Pomyslnou moderátorskou štafetu převzal po Světlaně Witowské ostřílený moderátor Martin Řezníček. Se svou rolí se popasoval celkem slušně, musíme přihlédnout i k tomu, že mu někteří kandidáti na prezidenta jeho práci rozhodně neulehčovali, spíše naopak. Když se například obrátil s jakýmkoliv dotazem na Jaroslava Baštu, místo odpovědi na dané téma mu poslanec SPD odpovídal na úplně jiné. Jako opora se mu rozhodně neukázal ani Karel Diviš, který do debaty vtrhnul jako neřízená střela.

Rozdílné názory na moderátora

Některým lidem se jeho styl vedení debaty nezamlouval a dávali to za vinu jeho politickým preferencím. "Tak Řezníček ani nikdy neskrýval, že je voličem pravice, tak čemu se vlastně divíme," uvedl v komentářích na Facebooku České televize Jiří Habrich. Ostatní třeba vinili samotnou Českou televizi. "Opět tu jde vidět, jak ČT je zkorumpovaná. Moderátor Baštovi neustále skáče do řeči a ostatní nechává mluvit až do konce. To je nehoráznost​," ročiloval se Jiří Novotný.

Našli se však i ti, kterým se Řezníčkovo moderování zamlouvalo a našel u nich zastání. "Řezníček dobřeeee, ten si dnes pěkně maže kde koho na chleba a teď si ještě 'podělal' konkurenci i volební týmy," napsal David Slovák. Lidé si také všímali toho, že někteří kandidáti neodpovídali na položené dotazy. "Skvělá práce od pana Řezníčka. Co se dá dělat, když pan Bašta odpovídá úplně scestně," napsal Radovan Hodaň.

Superdebaty se jako jediný nezúčastnil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který byl dnes zproštěn obžaloby v kauze Čapí hnízdo, jak informovala ČTK. Sám expremiér řekl, že se chystá zúčastnit pouze čtvrteční debaty na Nově.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy