Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Ramzan Kadyrov zdravotní problémy prý jen fingoval. Měla to být zástěrka pro pouť do Mekky

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
KADYROV

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov měl údajně vypustit dezinformaci, že umírá, a společně s údajně vážně zraněným velitelem Adamem Delimchanovem namísto smrtelné postele vyrazili na pouť do Mekky. Kadyrov s Delimchanovem se měli obávat možných pokusů o atentát a rozhodli se tudíž podstoupit muslimskou pouť Hadždž do nejposvátnějšího muslimského města pod rouškou zpravodajské hry. Komedii měl pár mužů sehrát i na vlastní rodinné příslušníky. Zjištění přinesl portál VCHK-OGPU, odvolávající se na vnitřní zdroje.

Příběhy o vážných zdravotních problémech Ramzana Kadyrova a jeho bratrance Adama Delimchanova byly zřejmě smyšlené a do éteru vypuštěné, aby pomohly zakrýt jejich skutečnou lokaci. Alespoň to uvádí portál VCHK-OGPU na Telegramu. Podle jejich interního zdroje měli oba muži namísto operace podstoupit pouť do saúdskoarabské Mekky. Natolik se obávali, že by cestou mohli být zavražděni, až se rozhodli svou pouť zastřít smyšlenými informacemi o své závažné hospitalizaci. „Dokonce se báli natolik, že to samé řekli i vlastním rodinám, aby krytí udrželi,“ tvrdí zdroj.

Pouť Hadždž patří k jednomu z pěti pilířů islámu. Tradiční cestu do nejposvátnějšího arabského města Mekky v Saudské Arábii by měl alespoň jednou za život podstoupit každý fyzicky schopný a dostatečně finančně zajištěný muslim.

Čajová seance bojovníků proti satanismu

VCHK-OGPU se mělo podařit Delimchanova dokonce telefonicky zkontaktovat. Čečenskému veliteli se korespondent údajně přestavil jako „asistent vysoce postaveného představitele“. V následné konverzaci se Delimchanov označil za „bojovníka proti satanismu“ a zdůraznil skutečnost, že se těší dobrému zdraví.

Krátce po zveřejnění této informace Kadyrov s Delimchanovem umístili na instagramovém kanálu čečenského vůdce video, které má pocházet z 2. července. To má dosvědčovat i fakt, že Delimchanov na záběrech ukazuje displej svého telefonu, na němž je datum 2. července a čas 20:47, jak informuje Kyiv Post. Oba Čečenci spolu na videu neformálně hovoří a spokojeně popíjejí čaj.

Modlitba za otce

Zprávy o Kadyrovově údajném podlomeném zdraví jsme přinesli zde. Na důvěryhodnosti informace, která se šířila telegramovými kanály, přidala i na sociální síti zveřejněná modlitba Kadyrovova syna Adama. Ten podle výše zmíněného vyjádření zdroje VCH-OGPU přitom ani nemusel o skutečném stavu otce vědět.

Delimchanov měl pak být v půlce června zraněn při úderu ukrajinské artilerie. Ruský generál ve výslužbě Roman Venevetin měl na sociální síti ukázat na wagnerovce, kteří údajně Delimchanovovu polohu vyzradili. Informaci převzal i Anton Geraščenko, náměstek ukrajinského ministra vnitra, jak jsme psali. Podle Geraščenka se wagnerovci měli takto mstít Kadyrovovi, který dříve vyhrožoval, že prozradí zdroje Prigožinova bohatství.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy