Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Paranoidní Ramzan Kadyrov: Svého lékaře měl nechat pohřbít zaživa. Podezíral ho z pokusu o převrat

V květnu letošního romupřitom vypadal mnohem více fit.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
vražda

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov si nebere servítky. Podle důvěryhodných zdrojů kanálu VCHK-OGPU měl nechat zaživa pohřbít jednoho z ministrů své vlády poté, co si myslel, že zmíněný muž chtěl svého vůdce otrávit. O Elkhanu Sulejmanovi, bývalém ministrovi zdravotnictví Čečny, nejsou žádné zprávy od října loňského roku, kdy zmizel za podivných okolností.

Několik na sobě nezávislých zdrojů mělo kanálu VCHK-OGPU, který disponuje důvěrnými informacemi z týlu Ruska a spřátelených zemí, potvrdit, že ministr upadl v podezření z pokusu o otravu Ramzana Kadyrova poté, co se zdravotní stav vůdce Čečenska prudce zhoršil. Podle informací výše zmíněného kanálu začali prezidenta jeho souputníci přesvědčovat, že se stal obětí otravy, za níž měl údajně stát právě Elkhan Sulejmanov.

"Kadyrov si začal myslet to samé a svůj hněv si vybíjel na Sulejmanovovi. Ten mu měl ve stejné době dávat injekce na úlevu od bolestí a Kadyrov si zřejmě myslel, že s nimi souvisí zhoršení jeho zdravotního stavu," říká zdroj. Následně byl Sulejmanov velmi nečekaně propuštěn z funkce, a to dokonce dekretem, který vláda vydala zpětně až poté, co se po něm záhadně slehla zem.

Byl pohřben zaživa, tvrdí zdroj

Podle zdrojů, které cituje i analytický účet ChrisOwiki, jenž se zabývá děním v zákulisí ruské politiky, měl být Sulejmanov zabit na Kadyrovův rozkaz. "Naprosto všichni říkají, že nežije a byl brutálně zavražděn - pohřben zaživa do země," cituje účet své zdroje.

Kadyrovův lékař i vicepremiér

Sulejmanov nebyl Čečenec, ale Lezgín (národnost žijící v povodí řeky Samur na hranicích Dagestánu a Ázerbájdžánu, pozn.red.) narozený v Baku. Působil jako profesor se specializací na chirurgii a onkologii, předtím pracoval také v Německu. Sulejmanov se stal jedním z Kadyrovových osobních lékařů v roce 2014. Zastával funkce vedoucího lékaře onkologické kliniky Čečenské republiky a čečenského ministra zdravotnictví, v posledních letech působil jako místopředseda čečenské vlády.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy