Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Rakušan odsoudil útok na Moniku a rýpl si do Babiše: Takhle to dopadá, když se rozděluje veřejnost, říká

Andrej Babiš: Vít Rakušan odsoudil nechutný vzkaz Monice Babišové a rýpl si do expremiéra
Zdroj: profimedia.cz/Jiří Schott/eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
výhrůžky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Alespoň tak by se dala interpretovat slova Víta Rakušana na oznámení Andreje Babiše, že jeho ženě někdo poslal nábojnici. Ministr vnitra tento čin okamžitě odsoudil na Twitteru, zároveň si ale neodpustil reakci na expremiérův komentář, že za podobné výlevy může do jisté míry i vláda. Právě tím prý Babiš rozděluje společnost, z níž se někteří jedinci dopouštějí tak odborných činů, jako je vyhrožování smrtí. Ostatně to zná i sám Rakušan. Jak uvedl, někdo před 14 dny vyhrožoval jeho dětem. 

"Dnes ráno mi ochranka předala obálku adresovanou mé ženě Monice, v níž byl ostrý náboj a anonymní vzkaz plný urážek. Jde o zastrašování prezidentského kandidáta, které nepatří do svobodné společnosti," uvedl Andrej Babiš na sobotní mimořádné tiskové konferenci, kterou vysílal portál iDnes.cz.

Z podněcování k nenávistnému chování pak Babiš nepřímo obvinil vládní strany. "Vzpomněl jsem si na loňský srpen, kdy naše mítinky narušovali odpůrci a často i členové některé ze stran pětikoalice... Včera v Děčíně jsme nemohli normálně komunikovat s našimi podporovateli, protože tamní ODS přes Twitter svolávala své příznivce a rozdávala jim píšťalky, aby narušovali náš mítink," pokračoval Babiš a požádal předsedy stran pětikoalice, aby vyzvali své příznivce a voliče, aby nenapadali občany, kteří vyjadřují jiný názor.

Rakušan útok odsoudil

Na Babišova slova zareagoval šéf Starostů Vít Rakušan. "Odsuzuji jakoukoli agresi. Jako ministr vnitra garantuji, že policie se výhrůžkou manželce pana Babiše bude zabývat stejně vážně jako výhrůžkou komukoli jinému v naší zemi. Vyhrožovat rodině je nepřijatelný hnus. Tahle šílená agrese musí skončit," uvedl rázně na Twitteru.

Zároveň ale dodal, že k ukončení agrese může přispět i sám Babiš. "Třeba tím, že změní styl své kampaně," doporučil Rakušan a odkázal na expremiérovu kampaň, která před druhým kolem straší před válkou. Právě za billboardy, na kterých Babiš říká, že je pro mír a ne pro válku, protože není voják (nyní generál), schytal šéf ANO tvrdou kritiku, protože taková kampaň je podle mnohých odborníků za hranou.

Někdo vyhrožoval Rakušanovým dětem

Rakušan ve svém příspěvku uvedl i to, že před 14 dny zažil podobně odporné momenty jako Babiš. Někdo ministrovi vnitra napsal: “Tvoje děti se jmenují Agáta, Matěj a Jonáš. Vím, na kterém hřišti si hrají.” Rakušan však poukázal na to, že z toho neviní opozici, jako to dělá často expremiér.

"Vážně mě nenapadlo, že by za tím stál Andrej Babiš, a nenapadlo by mě něco takového vypustit do veřejného prostoru. Andrej Babiš se tímto nepřímým obviněním dopouští toho, co mu vytýkám dlouho: rozděluje společnost, vyvolává strach a nenávist," dodal Rakušan s odkazem na expremiérova slova, v nichž obviňuje vládní strany, že proti němu štvou veřejnost.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy