Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Radim Rulík odhalil svůj recept na zlato: Před zápasy hráčům zakázal internet, přiznal a promluvil o divoké a spontánní oslavě

Radim Rulík: Před zápasy jsem hokejistům zakázal internet, na hotelu jsme slavili do osmi ráno
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra
Předchozí Další
+ Dalších 34 fotografií
rozhovor

Úspěch českých hokejistů na mistrovství světa v ledním hokeji oslavovala celá země. Jak ho však vnímal sám kouč vítězného týmu Radim Rulík? „My jsme to oslavili hned po finále. Byla to taková spontánní oslava s hráči. A byl jsem mile překvapen, že se lidé nerozutekli a že jsme všichni zůstali na hotelu, slavili jsme do osmi ráno," prozradil v rozhovoru pro Český rozhlas, kde se rovněž vyjádřil ke kritice svého týmu před šampionátem.

Trenér českého nároďáku Radim Rulík se značnou měrou podílel na tom, že z mistrovství světa vybojovali hokejisté nejcennější kov. Původně přitom jeho výběru mnozí nevěřili a nešetřili kritikou.

„Fanoušci na na to mají právo, od toho jsou fanoušci. Já jsem ty diskuze ani nečetl. Ale tady šlo o novináře, o experty a o lidi, kteří by to měli chápat. Z nějakého důvodu se ale k tomu od začátku stavěli negativně. Proto jsem se nechtěl tou kritikou zaobírat a chtěl jsem se soustředit jen na vlastní práci,“ řekl Rulík Českému rozhlasu s tím, že hráčům kvůli této kritice zakázal internet a sportovní zpravodajství před mistrovstvím i během něj.


"V hokeji jsem toho zažil už hodně. Zažil jsem to, že jsme ztratili v Plzni sérii se Spartou, kdy jsme dostali gól sedm vteřin před koncem, a celá série se otočila. Dokud nezazní závěrečná siréna, tak trenér nemůže nic vypustit,“ popsal zároveň Rulík, že v tomto sportu je třeba hrát do poslední vteřiny.

Radim Rulík: Po výhře jsme všichni slavili na hotelu do osmi ráno

Po vyhraném šampionátu přišly na řadu oslavy. Někteří hráči slavili v podstatě celý týden v několika pražských barech, jak jsme informovali. Jak si užil vítězství trenér Rulík?

„Po víkendu jsem jeden den měl volný. Slavili jsme jenom dva dny, dá se říct. Potom už jsme to nechali jenom na hráčích. Každý den mám něco, ale dá se to zvládnout,“ popisuje průběh prvních dnů po šampionátu Rulík.

Doporučené video: Oslavy českých hokejistů po výhře zlata

„My jsme to oslavili hned po finále. Byla to taková spontánní oslava s hráči. A byl jsem mile překvapen, že se lidé nerozutekli a že jsme všichni zůstali na hotelu, slavili jsme do osmi ráno. A bylo to příjemné stejně, jako to bylo na tom ledě. Druhý den byla ta návštěva Staroměstského náměstí, takže to se ještě navázalo,“ prozradil kouč národního týmu.


Slaví někdo ještě doteď? „Já si myslím, že už ne, možná jen někdo. V pátek mi známí připravili takové setkání v obci v Jenišově, což bylo velice milé a hezky zorganizované, takže jsem to oslavil mezi svými. Myslím si, že tak to mohou mít nastavené i někteří kluci. Ale myslím si, že takové ty společné velké oslavy už utichly,“ říká bývalý trenér Karlových Varů nebo Pardubic.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy