Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Řádění bouřek na Moravě a Vysočině: Poškozené střechy, popadané stromy a menší tornádo!

Moravou a Vysočinou se přehnala silná bouřka.
Zdroj: Twitter Sittova_CT
Bouřky

Vysočinou a jižní Moravou se přehnala bouřka. Polámala stromy, větve a silný vítr poničil i část střechy na bytovém domě. Je tomu skoro rok, kdy zasáhlo Břeclavsko a Hodonínsko silné tornádo, které si vyžádalo šest životů a poškodilo 1200 domů, jak napsala Česká tisková kancelář.

Obcí Lanžhot na Břeclavsku se prohnala silná bouřka a poškodila domy. Bylo to v rozsahu několika ulic. Byly poškozené střechy i vzrostlé stromy. Volně létaly předměty. Byl výpadek proudu,“ nechal se slyšet starosta obce pro Českou tiskovou kancelář.

„Za chvíli to bude roční výročí od loňského tornáda. V pondělí to taky vypadalo jako menší tornádo nebo tromba, ale nejsem na to odborník,“ dodal ještě. Hasiči museli po jižní Moravě udělat téměř šedesát výjezdů.

Zanedlouho to bude rok, kdy se objevilo silné tornádo na Břeclavsku a Hodonínsku, poškodilo 1200 domů a vyžádalo si šest mrtvých, jak píše Wikipedie. Nejkritičtěji byly zasaženy obce Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hrušky, Lužice a městské části Hodonína Bažantnice a Pánov.

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům

Hasiči vyjížděli na Vysočině v pondělí odpoledne skoro k devadesáti událostem, které souvisely hlavně s odstraňováním větví a stromů ze silnic. Nejčastěji vyjížděli na Třebíčsku a Jihlavsku. Poruchy kvůli bouřkám někde přerušily dodávku elektřiny, kterou se podařilo do rána téměř všude obnovit.

Bouřky nejvíce zasáhly Břeclavsko, Jihlavsko a Třebíčsko.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy