Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Rada Fialova poradce rozzuřila Čechy. To se vám to mele! vzkazují lidé. Co na to premiér?

Poradce Petra Fialy rozzuřil Čechy! To se vám to mele, píší lidé
Zdroj: Twitter Štěpán Křeček, pixabay, koláž eXtra.cz
reakce

Současná inflace tvrdě dopadla na české domácnosti. Zdražuje takřka vše, od pohonných hmot přes základní potraviny až po stavební materiál. Mzdy však tolik nestoupají, a proto se čím dál více domácností dostává do ekonomických potíží. Ekonomický poradce premiéra Petra Fialy Štěpán Křeček prokázal, že nemá příliš sociální cítění, a poradil lidem v nouzi skrze deník toto: "Lidé by se měli zaměřit na osekání všech zbytných výdajů. Případně si mohou najít další zaměstnání, aby si navýšili příjmy." Rada nad zlato zvedla ze židle řadu lidí a na sociálních sítích nešetřili kritikou.

Ekonomický poradce premiéra Petra Fialy má však pro občany postižené zdražováním svéráznou radu: "Lidé by se měli zaměřit na osekání všech zbytných výdajů. Případně si mohou najít další zaměstnání, aby si navýšili příjmy. Na trhu práce je stále velký přebytek volných pracovních míst, která mohou pomoci k řešení finančních problémů v rodinných rozpočtech,“ uvedl pro deník Metro, který v článku připomíná, že sám Křeček vedle platu ve společnosti BH Securities bere ještě 500 korun za každou hodinu poradenství pro českého premiéra.

"To mám dát děti do tomboly?"

Jen co se článek objevil na Facebooku redakce eXtra.cz, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. A některé jsou obzvlášť peprné. "Teď jsem přišla po dvou dvanáctkách, totálně vyšťavená a čtu tohle. Ti paraziti mají stále málo, to už je neskutečné, co si k národu dovolují. Tohle mi už fakt hlava nebere," píše Gerda Tomečková. "Najdi si druhou práci sám, ty kriple," vzkazuje Zuzana Krejčová.

"No jasně, skončím v jedné práci, poletím do druhé. Tudíž nestihnu nakoupit a děti dám do tomboly, protože je nestihnu vyzvednout ze školky nebo školy. Vážený pane Fialo, mohla bych vykonávat vedlejšák u vás tak, abych stíhala rodinu?" přidává se ke stovkám komentářů Monika Kroutilová Dvořáková.

"Vám se to určitě nestane! Že nebudete vycházet s penězi p. Fiala! Zkuste si vyžít se mzdou obyčejného člověka! Se dvěma dětmi! A jako bonus ještě brigádu. Byste se zbláznil!!! To se vám to mele! S vaším platem!" dodává Peťula Hlaváčková.

Ačkoliv jsme se snažili, nenašli jsme k výroku pana Křečka ani jeden pozitivní komentář. Redakce eXtra.cz se třikrát pokusila kontaktovat ředitele odboru komunikace vlády ČR, Václava Smolku. Do vydání článku jsme však odpověd nedostali.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy