Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Putinův televizní ratlík: Třetí světová válka začala, odpalte jaderné zbraně, vyzývá

Vladimir Solovjov je hlásná trouba Putinova režimu.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
válka na ukrajině

Vladimir Solovjov slouží už dlouhé roky jako hlas moskevské propagandy na státem placené stanici Rossija 1. Ve svém nedávném pořadu prohlásil, že třetí světová válka už dávno začala a Moskva by se měla se svými zbraněmi, včetně těch jaderných, zaměřit na Západ, který Ukrajinu dodávkami zbraní a vybavení podporuje.

Důvodem k rozčílení Vladimira Solovjova bylo hlavně to, že byla ohlášena další vlna pomoci Ukrajině. Británie Kyjevu posílá bojové tanky Challenger II, Francie se přidává s průzkumnými vozidly AMX-10, němečtí spojenci dávají k dispozici 40 bojových vozidel pěchoty Marder. Spekuluje se i o dodávce bojových vozidel M2 Bradley z USA.

"Rozběhla se třetí světová válka," hřímá Solovjov k ruským divákům podle webu Daily Mirror. "Nyní přijíždějí v tancích, proto jsou všechny vojenské cíle na území Francie, Polska a Británie legitimními cíli, proti kterým bychom měli udeřit," obhajuje moderátor svůj šílený plán.

"Pokud to bude nutné, pak musíme použít taktické jaderné zbraně. Nebo máme počkat, až se na našem území objeví stovky, tisíce tanků," ptá se řečnicky Solovjov vojáků. Zdá se, že si nevšiml, že na ruském území stále žádná cizí technika není. To Rusko napadlo sousední suverénní zemi.

Znepokojující zprávy přicházejí v momentu, kdy probíhají těžké boje o ukrajinský Soledar. Podle posledních zpráv tam ruská armáda slaví ojedinělý úspěch. Dokládají to i zprávy od Čechů, kteří na místě bojují.

Rusové zaútočili na město Soledar velmi tvrdě s velkým počtem pěších vojáků a překvapili tak obránce města, jak uvedl ve své zprávě institut ISW. Češi bojující na Ukrajině po boku místních informovali o velkých ztrátách.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy