Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Putinovy dny jsou sečteny, odhodí ho do sanatoria a už se nikdy neobjeví, tvrdí exšéf MI6

Kolem Putina panují spekulace.
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
válka na ukrajině

Vladimir Putin by kvůli svému špatnému zdraví mohl přijít o svou nedoknutelnou auru. Na toto téma se před nedávnem rozhovořil bývalý šéf britské zpravodajské služby MI6 Richard Dearlove. O prezidentově kondici se už dlouhé měsíce intenzivně diskutuje, mluví se o mentální nemoci, rakovině či Parkinsonově chorobě. Jak uvedl Dearloe v rozhovoru pro The Sun Online, nejpravděpodobnější je podle něho právě parkinson.

Putin má parkinsona

O zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina se šíří různé zprávy. Podle ruského propagantistického tisku je ve skvělé kondici, nic jiného by vlastně nikdo ani nečekal. Podle zahraničních zdrojů může mít Putin celou řadu chorob, poznat však tu skutečnou, to je bez jeho vlastního svolení nemožné. Jisté symptomy však u Putina pozorovat můžeme, jedná se o nafouklý obličej a třesoucí se nohy, jak již v prosinci uvedl The Sun.

Ke zdravotnímu stavu ruského vůdce se před pár dny vyjádřil i bývalý šéf britské zpravodajské služby MI6 Richard Dearlove. "Podle mě není na tom zdravotně úplně nejlépe,“ uvedl Dearlove pro The Sun Online. "Nejsem lékař, ale znám několik lidí, kteří ho pozorovali zblízka. Ti si myslí, že je to s nejvyšší pravděpodobností Parkinsonova choroba. Není k tomu žádný důkaz, ale vykazuje poměrně hodně symptomů. Pokud Parkinsonovu chorobu má, nemoc dokáže zásadně narušit váš úsudek," dodal.

Převrat ve vedení Ruska?

"Rusové se budou zoufale snažit, aby Putinovo zdraví zůstalo státním tajemstvím. Je docela možné, že ho jen odklidí do sanatoria a uvedou, že mu není dobře, a pak už se Putin znovu neobjeví. Hovořil jsem s člověkem ze střední Evropy, kterého považuji za velmi dobře informovaného, a ten mi řekl, že tu jsou nyní předpoklady k náhlému konci Putinovy vlády nebo samotného Putina," překvapil Dearlove všechny přítomné.

O tom, kdy by případnému převratu mohlo dojít, však Dearlove úplně spekulovat nechtěl. "Je nemožné odhadnout, kdy k tomu dojde," řekl. "Rozhodně se teď nachází ve velmi těžké situaci, o tom není pochyb. Buď ho nenásilně odstrčí a někdo jemu blízký převezme moc, nebo dojde k velkému politickému převratu. Myslím, že obě možnosti jsou pravděpodobné. Válku zřejmě prohraje, anebo z ní vyvázne v pozici, kdy se bude zdát, že prohrál. Udělal takovou chybu a v Kremlu musí být obrovská opozice. Pokud to bude pokračovat špatně, Putinovy dny jsou sečteny," dodal bývalý agent na závěr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy