Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Putinova generála zabili vlastní vojáci. Šel se projet ukradeným tankem, mysleli, že je Ukrajinec

Válka na Ukrajině: Po Putinovu generálovi stříleli vlastní vojáci, pak najel na minu
Zdroj: Profimedia.cz
chybička

Další z vysokých ruských pohlavárů zemřel ve válce na Ukrajině. Smrt generála Vladimira Zavadského, který velel ruské pěchotě, se zřejmě do dějin ruské armády zapíše jako jedna z nejzbytečnějších ve válce. Podle některých zdrojů totiž zemřel rukou vlastních vojáků. Ti ho podle jedné verze zahnali na vlastní minové pole.

Rusko už smrt generála potvrdilo na prokremelském webu Lenta. Jde o sedmého generála Putinovy armády, který byl za poslední víkend zabit ve válce, jež měla podle představ Rusů původně trvat jen několik dnů, ale napadená Ukrajina se statečně brání už skoro dva roky. Zprávy, které cituje ukrajinský náměstek ministra vnitra Anton Geraščenko na sociální síti X, se začaly šířit po telegramových kanálech moskevské důstojnické školy. Pětačtyřicetiletý generál měl zemřít poté, co jeho vozidlo najelo na minu.

Dohady však panují o tom, jak na minu najel. Podle jedné z verzí, kterou zmiňuje jako pravděpodobnou jak Geraščenko, tak britský Independent, šlo o skoro neuvěřitelný příběh. Zavadskij měl podle nich zkoušet jedno ze západních vozidel, které jeho muži předtím zabavili ukrajinské armádě. Kvůli tomu, že řídil vozidlo v nepřátelských barvách, po něm však spustili palbu jeho vlastní muži. Těm se ještě generál ve vozidle zvládl vyhnout.

Nakonec najel na minu

Čemu se ale Zavadskij nevyhnul, bylo minové pole, do kterého ho palba vlastních vojáků zahnala. Vozidlo podle dostupných informací explodovalo na mině a generál zemřel. "Vyšetřování zvažuje možnost výbuchu miny, kterou předtím nainstalovala sousední jednotka za účelem boje se sabotážní a průzkumnou jednotkou nepřítele," uvádí telegramový kanál VChK-OGPU, který disponuje informacemi z ruských vojenských kruhů.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy