Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Putinova armáda se snaží srovnat Bachmut se zemí. Zelenskyj přiznal, že Ukrajincům teče do bot

Zelensky přijel do Bachmutu.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
válka na ukrajině

Východoukrajinské město Bachmut je v posledních týdnech epicentrem bojů v zemi. Rusové se ho snaží za každou cenu dobýt a Ukrajinci se jim v tom snaží zabránit. "Nepřítel neustále ničí vše, co lze použít k ochraně našich pozic," uvedl podle BBC ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Situace na místě se podle něj zhoršuje.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že situace ve městě Bachmut na východní frontě je „stále obtížnější“. Ruské síly se pokoušejí dobýt město už více než šest měsíců. "Nepřítel neustále ničí vše, co lze použít k ochraně našich pozic," uvedl podle BBC Zelenskyj.

Vyjádření ukrajinského vůdce přišlo v době, kdy ministryně financí USA Janet Yellen v rozhovoru pro CNN varovala Čínu před vyzbrojováním Ruska během pondělní návštěvy Kyjeva. V Bachmutu se nyní odehrávají jedny z nejkrutějších bojů od doby, kdy Rusko před více než rokem napadlo Ukrajinu.

V poslední době zesílily snahy Ruska o dobytí průmyslového města a jeho jednotky pomalu získávají půdu pod nohama. Separatistický vůdce samozvané Doněcké lidové republiky Denis Pušilin řekl, že „prakticky všechny cesty do města jsou pod ruskou palbou".

Velitel ukrajinských pozemních sil plukovník Oleksandr Syrskyj uvedl, že situace kolem Bachmutu je „extrémně napjatá“. "Navzdory značným ztrátám nepřítel vrhl na místo nejpřipravenější útočné jednotky Wagnerovců, které se snaží prolomit obranu našich jednotek a obklíčit město," řekl podle BBC Syrskyj.

Na Bachmut nyní ruské síly útočí z východu, severu i jihu a nově také od severozápadu. Pod kontrolou mají všechny silnice do města.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy