Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Putin se snaží zachránit si krk: Šéf Kremlu se přesunul do lesního paláce s maximálním vybavením

Vladimir Putin.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
válka na ukrajině

Válka na Ukrajině nekončí a Vladimir Putin zdá se se bojí o svůj život. Aspoň lze tak soudit podle toho, že si svůj lesní tajný palác dokonale obrnil. Podle nezávislého ruského média je Putinův úkryt vybaven salonem krásy, osobním raketometem a dalšími pozoruhodnými vymoženostmi, jak informuje web Daily Star.

Vladimir Putin a jeho rodina jsou chráněni před ukrajinskými útoky v tajném lesním paláci, který má být údajně vybaven obrovským protivzdušným obranným systémem. Podle nezávislého ruského zpravodajského kanálu Agentstvo Novosti to zahrnuje "raketomet připravený pro Putina a jeho příbuzné". Snímky domu ukazují systém protivzdušné obrany Pancir-S1 instalovaný poblíž prezidentského úkrytu ve Valdaji v Novgorodské oblasti.

Údajně objekt mají střežit vojáci, kteří jsou v neustálé pohotovosti, tvrdí web Daily Star. Lepší ochranu před případným ukrajinským útokem už zkrátka Putin mít nemůže.

Milenka má radši lesní sídlo

Milenka ruského prezidenta Alina Kabajevová (39) prý upřednostňuje jejich "lesní" zašívárnu. Možná proto má valdajský palác salon krásy, kosmetickou místnost a dokonce i zubaře. Zejména po vypuknutí války na Ukrajině se média snažila o Alině zjistit více. Alina má mít s Vladimirem Putinem dvojčata a dva malé kluky, kteří se narodili ve Švýcarsku. Všechny děti mají švýcarské pasy, jak uvádí web Daily Mail.


Putin má mít i další úkryty, například komplex Pancir-S1 byl umístěn šest mil od jeho oficiální rezidence poblíž Moskvy.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy