Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Putin se podle Kremlu sešel s Kadyrovem. Čečencovo zmrtvýchvstání zřejmě nebude tak horké, jak to vypadá

Setkání Vladimira Putina s Ramzanem Kadyrovem? Video má zásadní trhliny
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
jak to bylo?

Ruský prezident Vladimir Putin se prý sešel s Ramzanem Kadyrovem. To je velmi zajímavá informace, vzhledem k tomu, že se dokonce spekulovalo o tom, že Ramzan Kadyrov je mrtev a nasvědčovaly tomu i manévry v Moskvě. Při pohledu na video však začíná být jasné, že stejně jako v ostatních případech je třeba brát ruská vyjádření s jistou rezervou. Zjistil to telegramový kanál VCHK-OGPU, který má přístup ke střeženým vojenským zdrojům z Ruska.

Na celou podivnou schůzku upozornil telegramový kanál VCHK-OGPU, který často přináší poměrně spolehlivé informace ze zákulisí ruské armády i politiky, a to často z nejvyšších míst. Všiml si ho třeba i Anton Geraščenko, náměstek ukrajinského ministra vnitra a expert na ruskou propagandu. Výše uvedeným zdrojům se podařilo dát dohromady několik poměrně zásadních nesrovnalostí, které video obsahuje.

Pětiminutové setkání

Podle telegramového kanálu trvalo údajné setkání Ramzana Kadyrova s Vladimirem Putinem asi pouze pět minut. Svědky mu podle informací z utajeného zdroje nebyli ani prokremelští novináři, které ochranka před setkáním dvou politických těžkých vah vyhnala z místnosti. Natáčení videa muselo být podle zveřejněných informací přerušeno kvůli Kadyrovově stavu.

Dvě verze videa

První video, které Kreml zveřejnil, vyšlo ven ve 13:11 moskevského času a čečenského prezidenta ukazovalo jen zezadu. Plná verze videa si pak dala pořádně načas a v poměrně odlišně vypadajících záběrech ukazuje rozesmátého Kadyrova i zepředu.

Geraščenko, který zajímavosti z videa zveřejnil i na svém profilu na síti X, podotýká, že v metadatech videosouboru je ke zjištění velmi zajímavá věc. V souboru s videem je totiž otisk počítače značky Apple, které jsou na ruských úřadech už měsíc zakázané. Zbývají tedy dvě možnosti: buď ruské úřady porušují svá vlastní nařízení, anebo se na videu díváme na Kadyrova ze záběrů minimálně měsích starých.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy