Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Putin prý spadl ze schodů: Při nehodě ve své rezidenci si měl narazit kostrč a vyprázdnit se

Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: Profimedia.cz
Válka na Ukrajině

Kanál General SVR, který o sobě dlouhodobě tvrdí, že vynáší informace z Kremlu, napsal, že ruský prezident Vladimir Putin (70) spadl ve své rezidenci ze schodů a narazil si kostrč. Navíc se měl při té příležitosti nechtěně vyprázdnit. Informaci převzala světová média včetně Daily Mailu. 

Ruský vůdce Vladimir Putin údajně ve středu večer spadl z pěti schodů a následně se ještě skutálel z dalších dvou ve svém moskevském domě. Pád způsobil, že se Putin jaksi nedobrovolně vyprázdnil, neboť prý trpí rakovinou gastrointestinálního traktu a má velké potíže se zažíváním. Alespoň to tvrdí zdroj na Telegramu, který cituje i britský portál Daily Mail.

Putin se tak trochu poputinoval

Tři bodyguardi následně Putinovi pomohli dostat se na nejbližší pohovku a přivolali zdravotníky, kteří mají v rezidenci službu. Ti prezidenta eskortovali do koupelny, kde provedli jeho důkladnou očistu a odstranili z něj fekálie. Jinak nic zásadního nezjistili, prezidentův stav je stabilizovaný, dokáže se pohybovat sám. Jediná věc, která ho trápí, je bolestivá kostrč při sezení, neboť si ji narazil,“ uvedl podle Daily Mailu kanál General SVR.

Celá situace tak vyvolala nové kolo otázek ohledně zdraví ruského vůdce, které se od započetí války na Ukrajině viditelně zhoršuje. Podle stejného kanálu podstoupil šéf Kremlu letos například operaci. Na Twitteru na to upozornil mezi jinými ekonom Anders Åslund. Operace se měla uskutečnit v noci ze 16. na 17. května, přičemž není jasné, o jaký zákrok se jednalo. Spekulace mluví o tom, že souvisí právě s údajnou rakovinou gastrointestinálního traktu, která způsobila Putinovo nedobrovolné vyprázdění při nešťastném pádu. Pravdivost tvrzení ale není možné ověřit.

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov v minulosti tvrdil, že Putin trpí hned několika závažnými chorobami, od rakoviny po parkinsona, další spekulují o pohybových problémech, přičemž vycházejí zejména z videí, o čemž jsme informovali.

Válka na Ukrajině

Válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko ve čtvrtek 24. února 2022 v ranních hodinách.

V Rusku se o tomto aktu válečné agrese mluví jako o "speciální vojenské operaci na Ukrajině". Jde o vyvrcholení rusko-ukrajinské krize a zároveň největší konflikt na území Evropy od konce druhé světové války.

Mohlo by vás zajímat:

Volodymyr Zelenskyj | Vladimir Putin | Wagnerova skupina | Jevgenij Prigožin | Válka v Izraeli

Související články

Další články

Nejnovější kauzy