Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Putin kope kolem sebe: Ruský prezident odstřihnul svého řezníka od zásobování

Spoj Kadyrova, Putina a Prigožina.
Zdroj: Profimedia.cz/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
válka na ukrajině

Neshody uvnitř válčícího Ruska? Prezident Vladimir Putin se rozhodl odstřihnout privátní ruskou válečnou skupinu Wagnerovce. O tomto zjištění informoval sám šéf této skupiny a Putinův blízký přítel Jevgenij Prigožin, jak uvádí CNN.

Ruský prezident Vladimir Putin přestřihl pomyslný kabel u telefonu šéfa Wagnerovců Jevgenije Prigožina. Je to poněkud zarážející, když přihlédneme k faktu, že Wagnerovci jsou jednou z nejlepších a nejdůležitějších frakcí ruské armády. Pravděpodobně už má Putin dost hlasitých stížností ze strany lídra Wagnerovců a jeho bývalého řezníka ohledně nedostatku munice.

Jevgenij Prigožin si stěžuje

"Snažím se všemi možnými způsoby upozornit na to, že potřebujeme munici, posily a pomoc při krytí míst, kde by nás nepřítel mohl obklíčit," postěžoval si Prigožin v krátkém videu, které zveřejnila CNN. Nejde však jenom o to, že Rusko přestalo s Wagnerovci komunikovat, přestali s nimi mluvit i bezpečnostní agentury, takže nemají způsob na přijímání rozkazů. "Aby mě donutili přestat žádat o munici, byly mi odpojeny všechny telefony na úřady, ale skutečným problémem je, že také zablokovali rozhodování agentur (spojené s Wagnerovci - pozn. redaktora)," ​uvedl podle webu Mirror Prigožin.

Na začátku roku bylo ve skupině Wagnerovců podle odhadů na 50 000 členů, skutečný počet však zůstává neznámý. To, že je něco v nepořádku, vnímají i sami vojáci. "Jsme dělostřelecká jednotka Wagnerovců. Každý den plníme obtížné úkoly, často kryjeme útočné skupiny. V současné době jsme zcela odříznuti od zásobování s municí," říkají na videu zveřejněném CNN.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy