Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Pusťte lidi zdarma na záchod, chce přikázat Čižinský restauratérům. Nech se vyšetřit na psychiatrii, vzkazuje mu Pohlreich

Jan Čižinský chce udělat z podniků veřejné toalety. Zdeněk Pohlreich šílí
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia, eXtra.cz/Jakub Patera, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
Praha

Komunální volby pomalu klepou na dveře. Šéf pražské kandidátky Praha sobě Jan Čižinský, který usiluje o místo primátora, si zvolil velmi zajímavé téma - záchody v hlavním městě. Současný starosta městské části Praha 7 v pořadu Napřímo s Bárou Divišovou navíc řekl, že bude lepším primátorem, než je současný Zdeněk Hřib (Piráti). Redakce eXtra.cz kontaktovala známé šéfkuchaře a podniky, aby zjistila, jak se jim Čižinského nápad s toaletami (ne)líbí.

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský, chce kromě dopravy a zdražování řešit mimo jiné i dostupnost veřejných toalet v hlavním městě. "Budeme chtít zlepšit dostupnost záchodů v Praze, a to tak, aby restaurace pouštěly lidi zdarma na záchod," říká v pořadu Napřímo Čižinský.

Moderátorka se hned starosty zeptala, jak chce restaurace k tomuto kroku donutit? "To nedonutíme, ale my to s nima domluvíme," hájil se Čižinský. Na otázku, co by z toho restauratéři měli, řekl, že benefitem bude čisté město. "I pro toho majitele restaurace je to dobře, protože i on bude mít čistší prostor. Ve slušné společnosti, když někdo požádá (slušně), tak se pustí na záchod," dodal.

Názor pražských šéfkuchařů

Redakce eXtra.cz se nad nápadem kandidáta na pražského primátora pozastavila a zeptala se známých šéfkuchařů a majitelů podniků v hlavním městě na jejich názor. Naše otázka byla pro všechny stejná, co říkáte na nápad Jana Čižinského?

"To přeci záleží na majiteli restaurace, nikdo ho nutit nemůže," odpověděl pro eXtra.cz Jan Punčochář (42), majitel restaurace U Matěje a jeden z porotců kulinářské show MasterChef. Někteří dotázaní vzali Čižinského myšlenku i z praktického hledika. "Hygienická zařízení jsou koncipována na počet míst v restauraci, nedokážu si představit gastronomické zařízení v rušné lokalitě, jak bude případně zvládat tyto nápory. Nehledě na náklady (voda, potřeby, úklid )," řekl František Novotný, ředitel Restaurace U Pinkasů.

Naprosto od srdce zareagoval i slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (65). "Ať si pan Čižinský skočí na psychiatrii, jestli mu nestačí ty krávoviny, co už udělal. Už ho máme všichni plné zuby," poznamenal majitel restaurací Café Imperial, Divinis a bistra Next Door by Imperial.

Stejně negativně vidí Čižinského nápad i Roman Paulus (47). "Restaurace přeci nejsou veřejné toalety. Přijde mi to opravdu divné," uvedl šéfkuchař pražského hotelu Alcron.

Italský kuchař Emanuele Ridi se k tomuto tématu vyjádřit nechtěl. Jak to zatím vypadá, námět starosty z Prahy 7 se zatím s vřelým přijetím nesetkal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy