Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

První zahraniční cesta Petra Pavla. V Mnichově se setká s Babišovým kamarádem

Spoj Pavla a Macrona.
Zdroj: Profimedia.cz a herminapress/koláž extra.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
zahraniční cesta

Čerstvě zvolený prezident Petr Pavel se vydává na svou první zahraniční cestu. Na bezpečnostní konferenci v německém Mnichově se setká se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem či polským prezidentem Andrzejem Dudou, jak píše Reflex.

První zahraniční cesta

Bezpečnostní konference v Mnichově začíná v pátek 17. a končí v neděli 19. února. Hlavním tématem konference bude pochopitelně válka na Ukrajině a hledání potenciálních společných řešení. Akce se zúčastní třeba německý kancléř Olaf Scholz, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nebo vysoce postavený čínský diplomat Wang I. Naši zemi bude reprezentovat ministr zahraničí Jan Lipavský, jak píše Reflex.

Petr Pavel, protože ještě není fakticky prezidentem Česka, konferenci využije především k navázání kontaktů s prezidenty evropských zemí, samozřejmě se ale zúčastní i oficiální akce. Pavel chce dbát hlavně na to, aby vstřícnost, se kterou byl minulý týden ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přijat v Británii, ve Francii či v Bruselu, nezůstala pouze v podobě slov a vřelých objetí. Slova by se měla proměnit v konkrétní činy a jasnou vojenskou pomoc.

Pavel v krajích

"Z těch hlavních setkání, která jsou potvrzena, bude krátké jednání s prezidentem Macronem, s prezidentem Dudou a prezidentem Litvy, kromě toho se zúčastním samozřejmě i jednání konference, minimálně dvou panelů,“ ​uvedl Petr Pavel ve čtvrtek při své první návštěvě regionů v ČR. Konkrétně se rozhodl navštívit Karlovarský kraj, tedy jeden ze tří krajů, ve kterých při lednových volbách nezvítězil.

"Z různých zdrojů vyplývá, že Ruská federace připravuje protiofenzivu. Ta může být poměrně zásadní. Pokud nebude Ukrajina dostatečně vybavená k tomu, aby mohla ofenzivě čelit, mohlo by dojít i k poměrně zásadnímu zvratu ve vývoji konfliktu,“ vyjádřil se již dříve tento týden Pavel, jak píše web zpravy.tiscali.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy