Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

První slova matky zavražděného chlapečka z Mostu. Vinu hází na biologického otce. Toho měl napadnout její partner

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
vražda

Českem otřásl incident, během kterého se stal obětí teprve čtyřletý chlapec. K tragédii došlo v sobotu 27.5. v Mostě, kde se odehrál konflikt mezi dvěma muži - mezi biologickým otcem dítěte  a současným přítelem jeho matky. Během hádky držel otec svého syna v náručí, kde však bezpečí nenašel. Ránu nožem, kterou měl utrpět otec, schytal klouček - bodnořeznému zranění na místě podlehl. Jak informuje Blesk, nyní vypověděla matka dítěte. Tvrdí, že otec použil dítě jako vlastní štít! 

Celé Česko o víkendu šokovala vražda malého chlapečka na Mostecku, jejíž detaily jsou naprosto otřesné. O případu informovala v sobotu vpodvečer Policie ČR na Twitteru. „Prověřujeme úmrtí dítěte v ulici Rozmarýnová v Mostě. V této souvislosti jsme zadrželi dvě osoby. Okolnosti úmrtí jsou předmětem šetření kriminalistů,“ informovali policisté. Vzhledem k citlivosti případu a probíhajícímu vyšetřování však odmítli sdělovat více informací.

O tragédii náhle začali diskutovat místní obyvatelé na sociálních sítích, kde jasně hovořili o těch nejděsivějších podrobnostech, ze kterých jde mráz po zádech. Informace o tom, že obětí se stal teprve čtyřletý chlapec, který zemřel na bodnořeznou ránu, posléze potvrdila i samotná policie.

Vypověděla matka oběti

Jak jsme již psali, redakci eXtra.cz se podařilo získat výpověď sousedky, která rodinu velmi dobře znala. Uvedla, že chlapec zemřel během incidentu, který se odehrál mezi biologickým otcem dítěte a současným přítelem jeho matky. „Prali se před školou, otec dítěte a partner matky. Šel okolo manželský pár a muže od sebe odtrhl, přítel matky následně vytáhl nůž a kluka usmrtil,“ sdělil náš zdroj. Všemu podle něj navíc přihlížel i starší, desetiletý bráška usmrceného chlapečka. Ten se měl, naprosto vyděšený, ukrýt v křoví.

Nyní vypověděla i matka oběti, která naznačuje, že otec syna použil jako vlastní štít. „Začal dělat problémy, hodil tam se mnou o zeď. Potom vytrhl dřevěnou podpěru na stromky a šel s ní na mého kamaráda. Při tom si vzal malého na ruku,“ cituje Blesk.cz výpověď matky.

Muž byl obviněn

Podle nejnovějších informací policie byl muž již obviněn. „Jednoho ze zadržených (ve věku 31 let) dnes krajský vyšetřovatel obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu, jehož se měl dopustit vůči dalšímu zadrženému (46 let). Přitom však došlo ke zmíněnému zranění a následně usmrcení dítěte. Proto byl dotyčný kromě pokusu z vraždy obviněn také z usmrcení z nedbalosti. Vyšetřovatel podá státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby, o němž bude rozhodnuto v následujících dnech,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Druhý muž, otec dítěte, bude propuštěn na svobodu, i jemu ale hrozí obvinění z trestného činu. „Jeho jednání bude řešeno až následně, právní kvalifikace zatím stanovena nebyla,“ dodala Glogovská. Na místě tragédie nyní vzniká pietní místo, jak redakci eXtra.cz poskytl fotografie jeden ze svědků otřesné události.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy