Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

První selhání Petra Pavla v prezidentském úřadě. Na Vysočině vyzkoušel biatlon, místo úspěchu skončil v křeči

Petr Pavel navštívil Vysočinu. Během závodu ho chytla křeč
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
návštěva

Prezident Petr Pavel společně s manželkou Evou obráží české regiony. Ve čtvrtek dorazili na Vysočinu, kde se zdrží dva dny. Na svém Twitteru sdílel, na co se chce při návštěvě kraje zaměřit. První zastávkou byl Pelhřimov, kam se dorazily podívat desítky lidí. Jako první byla na pořadu dne návštěva tamní školy, odpoledne se pak odehrávalo ve sportovním duchu – Petr Pavel se přidal k biatlonové štafetě, ale při běhu ho chytla křeč. 

V lednu zvolený nový prezident ČR Petr Pavel společně s manželkou Evou navštěvuje české regiony. Jako první zvolil kraj Vysočina, kam dorazil ve čtvrtek ráno. "Jde o kraj s velkým potenciálem, ale i zde trápí obyvatele řada problémů. Odliv mladých, nedostatek lékařů, sucho či kůrovec. Chci se seznámit s příklady dobré praxe i návrhy řešení, zaměřím se hlavně na zemědělství a odolnost společnosti," avizoval své plány na Twitteru.

Návštěvu začal ve městě Pelhřimov, kde ho přivítal hejtman Vítězslav Schrek. Pavel měl možnost prohlédnout si školu, ve které se vzdělávají žáci se speciálními potřebami. Návštěva školy měla úspěch zejména u dětí, které si s nově zvoleným prezidentem chtěly udělat selfie. Prezident nezklamal, neodmítl a s dětmi se vesele fotil. Jak sám uvedl, ačkoli nepodporuje stoprocentní inkluzi, po návštěvě školy měl dobrý pocit. "Stoprocentní inkluze není úplně dobrá. Některé děti skutečně potřebují speciální péči. A přestože to pro rodiče nemusí být komfortní, je třeba mít na zřeteli zájem dítěte," komentoval.

Při běhu chytil křeč. Do cíle musel dojít

Následoval přesun do Jihlavy, kde si to Petr Pavel zamířil rovnou na outdoorové sportoviště. Prezidenta, který se nikdy netajil láskou k adrenalinu, čekal běh a biatlonová střelnice. Při běhu se mu ale zrovna dvakrát nedařilo, po pár metrech dostal křeč a do cíle musel dojít. Výkon na střelnici už byl o poznání lepší. Tam zasáhl všech pět terčů. Přestože se Petr Pavel snažil ze všech sil, jeho tým na vítězství nedosáhl. O poznání lepšího výsledku dosáhla sestava kraje Vysočina.

Prezidenta čeká ve čtvrtek ještě galavečer, na kterém se budou udělovat medaile za zásluhy složkám integrovaného záchranného systému. V pátek bude návštěva Vysočiny pokračovat, prezident si zamíří na Třebíčsko, dopoledne je na programu Jemnice, odkud bude pokračovat do zemědělského družstva Hrotovice. Návštěva bude zakončena v pátek po 13. hodině na farmě Kožichovice.

V kraji si návštěvy prezidenta velice váží. Ocenili ji běžní obyvatelé, ale i žáci ze škol. Dočkali se návštěvy prezidenta po dlouhých čtyřech letech, kdy na Vysočinu zavítal Pavlův předchůdce Miloš Zeman. Ten byl v regionu v červnu 2019.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy