Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

První miminka roku 2023: Letos vládnou holčičky, Anička se narodila pár minut po půlnoci

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
miminko

Tradiční kládní o první miminko roku je tady. Zatímco většina lidí slavila příchod nového roku, některé maminky dychtivě v nemocnicích očekávali narození svých potomků. Která novorozeňata přišla na svět pár minut po půlnoci? Vypadá to, že letošním vítězem bude holčička z Olomouckého kraje, jak píší Novinky.

Souboj o letošní první miminko má zdá se vítěze. Je jí holčička Anička, která se narodila jen osm minut po půlnoci v porodnici Nemocnice AGEL Šternberk v Olomouckém kraji, jak uvádí Novinky. Hned v závěsu je dívka Timea, která přišla na svět v Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí devět minut po půlnoc, informovala ČTK. Holčička váží 3,2 kilogramu a měří 49 centimetrů. Podle webu nasejmena.cz má toto jméno řecký původ a v republice ho má 253 žen. Nejoblíběnější je pak v oblasti Aše.

Na druhém místě se letos umístila další slečna, Veronika Kopecká. Ta se narodila v jindřichohradecké nemocnici 13 minut po půlnoci. Váží 3200 gramů. Druhým letošním jihočeským miminkem je chlapec Samuel Stanislav, který se v 00:35 narodil v Českém Krumlově. Doma v Kaplici má dva sourozence. ČTK to dnes řekla mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice Kateřina Koželuhová.

Vysočina a střední Čechy

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je Adéla. Narodila se ve 02:45 v Havlíčkově Brodě. Váží 2800 gramů. Druhým letošním dítětem narozeným v kraji je Magdalena, která přišla na svět ve 04:55 v jihlavské nemocnici. V porodnicích nemocnic v Novém Městě na Moravě, Pelhřimově a Třebíči se zatím žádné miminko nenarodilo.

Ve středních Čechách se letos narodilo první dítě v nemocnici v Mělníku. Patricie přišla na svět v 01:33 a vážila 3750 gramů. Další děti se narodily v Mladé Boleslavi, ve Slaném a Kladně, šlo o chlapce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy