Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Problematická rekonstrukce Barrandovského mostu se blíží: Objízdné trasy ale stále nejsou hotové

Ještě zbývá dost práce.
Zdroj: eXtra.cz / Jiří Masojídek
+ Další fotografie
FOTO A VIDEO

Již brzy čeká hlavní město řada dopravních problémů. Jedna z hlavních tepen v Praze, Barrandovský most, bude podstupovat zdlouhavou rekonstrukci, která řidičům výrazně zkomplikuje dopravu hlavním městem. Redakce Extra.cz se několik týdnů před první uzavírkou byla podívat, jak se připravují objízdné trasy, a zjistili jsme, že se o nich rozhodně nedá říci, že by byly připravené na nápor řidičů. Některé z nich se totiž stále staví.


Rekonstrukce pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května. O dva dny dříve začnou silničáři vyznačovat objížďky a dopravní omezení. První fáze prací na pražské klíčové dopravní stavbě potrvá 110 dní, pro město ji provede firma Porr za 594,5 milionu Kč. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Celková rekonstrukce mostu potrvá několik let.

"V noci na sobotu 14. května se začnou vyznačovat objízdné trasy a omezení na mostě. To by mělo trvat asi dva dny a od pondělí 16. května již začnou samotné práce. Původní délku letošních oprav se nám podařilo výrazně zkrátit," řekl Scheinherr. Původně podle něj byly letošní práce plánovány na 180 dní.

Jak jsou na tom budoucí objízdné trasy?

Redakce eXtra.cz se zajela podívat, v jaké fázi dokončení jsou objízdné trasy právě z barrandovské strany. Pro řidiče, kteří budou chtít od Barrandova pokračovat do jedné ze čtvrtí za Vltavou, třeba do Krče či Modřan, se buduje nájezdová rampa u Lihovaru. V souvislosti s otáčením na Lihovaru bude snížen počet pruhů na Strakonické ve směru z centra ze dvou na jeden.

Když jsme se na místo budování rampy dostali, bylo vidět, že se stavbaři snaží termín zavření mostu horečně stihnout. Práce jsou v plném proudu, ale je vidět, že ještě velká část je stále nedostavěná. Řidičům tak nezbývá než doufat, že stavební firmy stihnou dokončit nový kus silnice včas, aby řidiči směřující od Barrandova na druhý konec řeky nemuseli na Smíchově zmateně manévrovat.

Podobná je situace i na druhé objízdné trase. Pokud lidé budou z barrandovského směru potřebovat do některé z východnějších čtvrtí Prahy, doporučená objízdná trasa je přes D0 - tedy Pražský okruh. Tam Praha plánuje odblokovat nyní nepoužívaný a zastavěný sjezd na Libušskou ulici, který ale bude průjezdný jen po dobu trvání objízdné trasy. I tam se již začalo s přípravnými pracemi, dělníci odstraňují svodidla a připravují delší dobu nepoužívaný úsek na opětovný provoz.

Z Barrandova na Budějovickou za 12 minut

Udělali jsme také redakční test, jak dlouho zabere nyní jízda po zcela průjezdném Barrandovském mostě. Zvolili jsme testovací trasu od barrandovských filmových ateliérů k sídlu naší redakce poblíž stanice metra Budějovická. Při dodržení všech rychlostních limitů i dalších pravidel trvala cesta v úterý v 11 hodin dopoledne lehce přes 12 a půl minuty. Po zahájení stavby pro vás otestujeme i objízdné trasy a nabídneme pro pražské řidiče tu nejrychlejší alternativu. Sledujte eXtra.cz.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy