Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Přiznání Pekarové Adamové: S Ferim jsem trávila hodně času, i nad rámec povinností

+ Dalších 8 fotografií

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dříve sdílela s Dominikem Ferim kancelář. V pořadu eXtra Host přiznala, že k němu měla blízko. "Určitě jsme byli kolegové a čas od času i nad rámec těch pracovních povinností, ale to, co se stalo, mě nesmírně mrzí, protože já odmítám jakékoli násilí na komkoli, a jsem ve finále ráda, že soud rozhodl poměrně rychle a že už je jasno, jak se ty věci měly a mají, a že za to, co udělal, bude po právu pykat," komentovala politička rozsudek nad Ferim, který byl shledán vinným za zneužívání dívek.

Bývalý poslanec Dominik Feri nastoupil podle několika zdrojů do vězení v Teplicích. Politik si má odpykat tříletý trest za dvě znásilnění a jeden pokus o něj.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) s Ferim dříve sdílela kancelář, a jak přiznala, trávila s ním čas i mimo pracovní dobu.

Markéta Pekarová Adamová: Feri bude po právu pykat

"Určitě jsme byli kolegové a čas od času i nad rámec těch pracovních povinností, ale to, co se stalo, mě nesmírně mrzí, protože já odmítám jakékoli násilí na komkoli, a jsem ve finále ráda, že soud rozhodl poměrně rychle a že už je jasno, jak se ty věci měly a mají, a že za to, co udělal, bude po právu pykat," řekla Pekarová Adamová v pořadu eXtra Host.

Zároveň odmítla kritiku, že by se její strana snažila Feriho kauzu promlčet. "My jsme se vyjádřili hned, když ta kauza vznikla, tím, že jsme ještě ten týden, ještě ten samý den dokonce jasně zaujali pozici, že je to naprosto nepřijatelné chování, a on z toho okamžitě vyvodil důsledky, což je myslím to jediné, co mohl udělat, ale neopomíjela bych to. Tehdy to s námi mělo tu souvislost, že byl naším členem a poslancem. To se během pár dní vyřešilo, že odešel jak ze strany, tak z Poslanecké sněmovny. Tím pádem on už s TOP 09 od té doby neměl nic společného, je to jeho kauza jako soukromé osoby," uvedla politička.

Doporučené video: Celý rozhovor s Markétou Pekarovou Adamovou

Podle ní se nyní její strana snaží zlepšit situaci obětí podobných trestných činů. "My se snažíme jako TOP 09 dělat všechno pro to, aby české zákony byly ještě lepší a lépe napsané ve prospěch obětí takových činů a aby se lidé méně báli tyto činy nahlašovat, protože to považuji za naši práci a za naši povinnost," pokračovala šéfka Sněmovny s tím, že se podařilo prosadit redefinici znásilnění.

"To znamená, že ne znamená skutečně ne a ten čin se jinak bude kvalifikovat – a to je ta hlavní pomoc, kterou můžeme udělat a kterou se posouváme v rámci celého práva ve prospěch řešení těch problémů, a pokud možno i předcházení jim," dodala Pekarová Adamová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy