Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Prezidentská Superdebata: Lži! sepsuli lidé Babiše. Petr Pavel i moderátor Řezníček zabodovali

Andrej Babiš a Petr Pavel.
Zdroj: Se souhlasem A. Babiše, eXtra.cz/Renata Bušková, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
debata

Prezidentský duel odvysílaný v neděli večer v České televizi přinesl zajímavý zvrat. Superdebaty se totiž zúčastnili oba prezidentští kandidáti. Přišel jak generál Petr Pavel, tak k překvapení všech i protikandidát Andrej Babiš. Moderace se chopil Martin Řezníček. Diskuze vyvolala řadu reakcí. Jak lidé na sociálních sítích zhodnotili výkon moderátora? 

Svou účast v Prezidentském duelu v České televizi zprvu přislíbil pouze kandidát Petr Pavel, jeho protikandidát Andrej Babiš pozvání odmítl, jak sám informoval ČTK. Debata se měla uskutečnit i bez jeho přítomnosti.

Babiš se nakonec debaty zúčastnil

Babiš ČTK zároveň potvrdil svou účast na debatě ve středu 25. ledna na Primě a ve čtvrtek 26. ledna v TV Nova. Nakonec ale přišel nečekaný zvrat a expremiér se zúčastnil i duelu v České televizi. Tu ČT odvysílala živě z budovy Národního muzea a moderace se stejně jako v prvním kole opět chopil Martin Řezníček.

Reakce veřejnosti

I když tábor Babišových příznivců moderátorovi vytkl jeho zaujetí vůči Babišovi, s výkonem moderátora Řezníčka byla valná většina diváků spokojená. "Skvělý výkon Pavla i moderátora. Děkuji za kultivovaný projev a to, že tomu rozumí. Moc děkuji za vyváženou debatu," napsal jeden z diváků.

"Divím se, že tam na něj už dávno neskočil. Řezníček ukázal, že je dobře připravený, i když mu host přišel na poslední chvíli," přidal se další z diváků ke chvále. Podobných komentářů bylo víc. "Neměl to jednoduchý, ale zvládl to dobře. Na Babišovy sporné výroky reagoval, ne jako ty diletanti na Nově," rýpl si jeden z komentujících do Reye Korantenga.

Babiš zažil propadák

Jak je zvykem, expremiér Babiš svému protikandidátovi i moderátorovi opakovaně skákal do řeči. Generál se Babišovy často nepravdivé výroky posléze snažil uvést na pravou míru. "Lži, lži, lži," shrnuli lidé Babišův projev. Sympatie většiny diváků získal na svou stranu právě Petr Pavel. "Vraťme na Hrad slušnost, Pavel na Hrad!" znělo v komentářích.

Ne všichni ale výkon moderátora ocenili. "Řezníček z ČT už je také v generálově týmu? Naprosto skandální vystupování v debatě. Spory si mají vyřídit Babiš s Pavlem. ČT se zpronevěřuje elementární profesionalitě," napsal novinář Dalibor Balšínek na Twitteru.

Na to promptně reagovala Světlana Witowská. "Dalibore, žádný moderátor nemůže nechat hosta lhát. To bys měl vědět i Ty. A AB začal lží," reagovala bývalá novinářka ČT.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy