Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Prezident pod palbou: Zemane, jsi prase, řekli aktivisté a zavřeli ho do klece

Protest na Václavském náměstí.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
protest

Prezident Miloš Zeman se stal terčem aktivistů, kteří se sdružují pod webovou adresou www.prase.si. Ti na Václavském náměstí zavřeli prezidenta do improvizované klece a žádají po něm, aby kromě dalších věcí zaplatil téměř 2 miliony korun za škodu, kterou způsobil jím omilostněný Miloš Balák.


"Nesouhlasíme s udělením prezidentské milosti pravomocně odsouzenému podvodníkovi Miloši Balákovi, kancléřem Mynářem dosazenému šéfovi Lánské obory, příteli prezidenta republiky. Nesouhlasíme s proruským postojem Ing. Miloše Zemana, který si až nyní začal hrát na milovníka všeho, co je ukrajinské, a na protiruského aktivistu," píše se ve vyjádření aktivistů na stránce prase.si.

Zemanovi odpůrci se rozhodli svou nespokojenost s chováním prezidenta demonstrovat na Václavském náměstí v Praze, kam umístili improvizovanou klec pro Zemana.

Uhraďte bezodkladně 1 800 00 Kč!

"Nesouhlasíme s tím, jak prezident Zeman absolutně pohrdá i závaznými právními předpisy a již zcela postrádá jakoukoli soudnost a morálku. Ostuda v rámci ČR není to nejhorší. Nejhorší je naše bezmoc, když vidíme a slyšíme, že se nám smějí už i všude za hranicemi," uvádějí protestující.

Mimo jiné požadují, aby Zeman bezodkladně uhradil z vlastních finančních prostředků částku 1 800 000,- Kč přímo ministerstvu financí či libovolné dobročinné organizaci formou daru jako náhradu za soudem udělený peněžitý trest Balákovi, který mu kvůli udělení milosti byl celý zrušen. Dále chtějí, aby hradní kancelář přestala s podezřelým skartováním nehodících se dokumentů a zpráv nebo začala s okamžitou platností komunikovat se všemi novináři v ČR. Zeman je známý svým velmi vyhraněným vztahem k novinářům, které dokonce navrhoval likvidovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy