Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Prezident Petr Pavel jel do Bavorska na motorce: Frajer, tleskají jedni, druzí mají výhrady

Prezident Petr Pavel: Jel do Bavorska na motorce, dostalo se mu za to výtek i potlesku
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková, Twitter Petra Pavla, publikováno se souhlasem, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
prezident motorkářem

Český prezident Petr Pavel si splnil sen – jedním z přání vášnivého motorkáře totiž bylo v úřadě vyrazit na některou z pracovních cest v motocyklovém sedle. V pátek tak hlava státu cestovala ze svého domova v Černoučku na Litoměřicku do bavorského Selbu. Tam právě začíná přeshraniční festival Bavorsko-českých týdnů přátelství. Netradičním způsobem dopravy, který patří mezi prezidentovy velké lásky, zaujal i své sledující.

Tak tomuhle se říká stylový prezident. Jste opravdu frajer. Těší mě, že i po zvolení pokračujete v tom, co máte rád,“ píše na prezidentově Instagramu Simone. A pochvalu má Petr Pavel i od Ondřeje: „Paráda! Někdo namítá, že to je nebezpečný, ano je. Ale zas, takový maskování, to pana prezidenta stejně nikdo nepozná.“

Objevily se ale také ohlasy, které motorkářské cestě v podání hlavy státu příliš nefandí. „Já to nevidím jako frajeřinu. Nechtěla bych být vaší ochrankou... Zbytečnost, nabubřelost a hlavně v pátek, to je chytré. Lidi počítají každou korunu a náš prezident si vyjede na výlet na motorce...“ myslí si uživatelka Oli.

Příjezd prezidenta jako atrakce

Petra Pavla doprovázeli dva členové ochranky, také na motorkách. Prezident po příjezdu novinářům řekl, že cesta, která částečně vedla také přes Sasko, byla výborná a přálo i počasí. V německém Selbu se kromě jiného setká s předsedou bavorské vlády Markusem Söderem a dalšími představiteli regionu.

Skutečnost, že výletu na motorce přálo i příznivé počasí, si pochvalovala i Pavlova mluvčí Eva Hromádková. Před bývalou porcelánku, dnes muzeum porcelánu Porzellanikon u Selbu, přijel Pavel s několikaminutovým předstihem oproti plánovanému programu. V šedivé motorkářské kombinéze s českou vlaječkou seděl v sedle své motorky značky BMW. Jak píše ČTK, příjezd prezidenta na motocyklu byl atrakcí i pro hosty společného setkání, které se v restauraci v Porzelanikon konalo na počátku Pavlovy návštěvy.

Oběd už v obleku

„Jeli jsme kousek i přes Sasko. V Kraslicích jsme se stavili na pumpě a každý se s námi fotil,“ popsal cestu český prezident, kterého doprovodila i první dáma Eva Pavlová. Ta se do německého městečka dopravila v autě, oblečená civilně v džínech a svetru. Na místě si s jinou ženou předala střevíčky, informoval Blesk.cz.

Poté, co prezidentský pár poobědval a Pavel se převlékl do obleku, přesunul se k divadlu Rosenthal, kde se konala hlavní část programu. Právě tam Pavlovi přivítal bavorský premiér Markus Söder. Česká hlava státu během svého projevu ocenila pozitivní a vstřícnou atmosféru, která na místě panovala.

Pavel mluvil o svém vztahu ke Karlovarskému kraji, na jehož jižní hranici – v Plané u Mariánských Lázní – se narodil a prožil dětství. Připomněl i probíhající krvavý konflikt na Ukrajině. „Pokud by prohrála Ukrajina, prohráli jsme svým způsobem my všichni,“ řekl k tomu podle Blesku. Prezident poté odjede do muzea v Hohenbergu, kde se s chotí zúčastní výstavy porcelánu. Domů měl zamířit krátce po 16. hodině.

Slunce, vítr v zádech a posílení sousedských vztahů s bavorskými přáteli. Proč nespojit příjemné s užitečným. Na pracovní cestu do bavorského Selbu jsem vyrazil po jedné stopě. Cestu jsem si užil i díky tomu, že jsme nejeli po dálnici, ale po mých oblíbených okreskách,“ uvedl k výletu prezident na svých sociálních sítích.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy