Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Předsedkyně Trikolory Majerová se chlubila snímky s Arakainem. Kapela se ohradila

Zuzana Majerová se chlubila snímky s kapelou Arakain, ta se vůči tomu ohradila.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia, Herminapress
+ Další 3 fotografie
TRAPAS

Politická strana Trikolora se na svém facebookovém profilu pochlubila fotkami předsedkyně Zuzany Majerové. V příspěvku, který Majerové přál vše nejlepší k narozeninám, předsedkyně strany pózuje na snímcích spolu se členy metalové skupiny Arakain. Kapela se však vůči využití fotografií k propagaci politické strany ohradila, prý netušila o koho jde, a Majerovou navíc ztrapnila, když ji popsala jako neodbytnou a umluvenou ženu.

„Nejenom politikou člověk živ jest. Metalová předsedkyně a metalová kapela,“ stálo v již smazaném příspěvku na facebookovém profilu Trikolory spolu s přáním k narozeninám, které předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová slavila.

Ke zveřejněným snímkům se však v přilehlé diskuzi vyjádřil oficiální facebookový profil samotného Arakainu a Majerovou pořádně ztrapnil. „Dobře víte, že na akcích jsme mnoha lidmi žádáni o společné foto a netušíme, kdo to je. A už vůbec ne, co dělá!“ napsala skupina „Do této kategorie patří i foto s touto paní. Paní hodně mluvila a nedařilo se ji odmítnout,“ potopili metalisté Majerovou.

Ostré reakce a vzpomínka na Babiše

Arakain se následně ohradil proti využití fotek na profilu politické strany, které považuje za „nevhodné“. Zřejmě v návaznosti na to Trikolora původní příspěvek smazala, vypjatá diskuze se však přesunula na profil samotné kapely. Ta také debatu nakonec radši smazala a téma utnula. „O apolitičnosti kapely ARAKAIN jsme vás informovali, a tím považujeme celou záležitost za uzavřenou,“ vyjádřili se umělci zřejmě naposledy. Hudba má dle nich lidi spojovat, nikoliv rozdělovat, jak bohužel nasvědčovala vyhrocená debata. Arakain se rovněž omluvil všem slušným diskutujícím a vyzval k toleranci a respektu.

Událost dala vzpomenout na neoficiální kampaň Andreje Babiše z minulého roku. Šéf ANO se tehdy při své jízdě v karavanu po republice zastavil na milovickém festivalu Votvírák a trsal jako mladík při vystoupení kapely Mirai. Dokonce si zazpíval text a vše zveřejnil na sociální síti, následně pak citaci z písně „Když nemůžeš, přidej“ využil i k útoku na vládu. Proti využití textu a jména skupiny se následně ostře vymezil její frontman Mirai Navrátil, jak uvedlo Forum24.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy