Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Předpověď počasí: Po teplotně přívětivém víkendu se znovu dočkáme tropů

Týdenní předpověď počasí: Do Česko se vrátí tropy
Zdroj: Profimedia
počasí

Po úmorných vedrech zavládlo na chvíli v České republice jen o trochu chladnější letní počasí. To ale dlouho nevydrží, podle Českého hydrometeorologického ústavu se rtuť teploměru v průběhu příštího týdne vyšplhá ke 32 °C. V platnosti je stále výstraha před nebezpečím vzniku požárů. 

Předpověď na pondělí: Jasno až polojasno, na jihovýchodě a východě zpočátku oblačno až zataženo a ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na jižní Moravě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na severovýchodě 21 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý: Jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na jihovýchodě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na severovýchodě 21 až 24 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na středu: Jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na severovýchodě 22 až 25 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek: Jasno až polojasno. Ve východní polovině území postupně až oblačno, na severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na severovýchodě 23 až 26 °C. Slabý, během dne přechodně mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek: Jasno až polojasno. Při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý, během dne přechodně mírný východní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí podle ČHMÚ: Jasno až polojasno. Při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C.

Výstraha: Nebezpečí vzniku požárů

Výstraha ČHMÚ je v platnosti již od 3. srpna. V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy